Amedspor, Bandırma Belediyespor ile 0-0 berabere kalarak Trendyol 1. Lige yükseldi.

Yok ben spor yazarı değilim bu da bir spor yazısı değil. Ancak biliyoruz ki, futbol da edebiyat gibi sanat gibi insanların yüreğini yumuşatır. Türkiye Futbol Federasyonu çatısı altında, Diyarbakır ilini temsilen bir takımın 1.Ligde olması yöre halkı için çok değerli olup, tüm Türkiye'nin bütünleşmesi, kaynaşması açısından da önemli gelişmedir. Temennimiz Amedspor’un gelecek yıl süper ligde boy göstermesi.

Türkiye Cumhuriyeti , dağda PKK ve uzantılarına açık, net bir üstünlük sağlamış, terör örgütüne tarihinin en büyük yenilgisini yaşatmıştır. Özellikle İHA ve SİHA sayesinde örgütün yurt içinde beli kırılmıştır. Belki de Doğu ve Güneydoğu bölgesinde yaşayan halk ile bütünleşmenin, halkı kazanmanın, onları "öteki" olduğu düşüncesinden arındırmanın tam zamanıdır. Toplumsal barışı ülkenin her noktasına ulaştırmanın tam zamanıdır.

Bu, yalnızca devlete düşen görev değildir. Örneğin, ana haber bültenlerinde en son ne zaman Hakkari’den bir haber dinledik? Ne zaman Beytüşşebap’tan bir haber geçti? Ne zaman Şırnak ile ilgili bir sportif, sanatsal etkinlik kulağınıza çalındı ? Basın medya, sivil toplum örgütleri hatta turizm şirketleri bölge ile daha fazla alakadar olmalı.
Bunun yanında, en büyük görevlerden birisi de o bölgenin aydınlarına düşmektedir. Ülkenin bütünlüğünü, halkların kardeşliğini daha gür ve daha cesur dillendirmeleri gerekmektedir. ABD ve İsrail'in Türkiye cumhuriyetini bölüp parçalayıp , "buyurun bu bölgeler sizin, burada Kürdistan kurabilirsiniz " Lütfu gibi ütopik bir hayalden beslenen kan emicilere o bölgenin aydın kesiminin dur deme zamanı gelmiştir.

Dem Parti ayrıca ele alınması bir konu. Ancak kısaca belirtmek gerekirse , bu birlik ve beraberlik için en büyük adımı onların atması gerekecektir. Kazandıkları belediyeleri, iradelerini PKK ya teslim etmeden, bu ülkenin bayrağına, kurucu değerlerine, istiklal marşına saygılı bir şekilde yönetmeleri, kayyum atamalarına gerek bırakmamaları şimdilik en faydalı birliktelik adımı olacaktır.

Amedspor başlangıç olsun. Özlediğimiz kardeşlik baki olsun.