Yıllarca Kahramanmaraşspor’un maçlarını oynadığı 12 Şubat Stadı geçen yıl ‘çürük raporu var’ denilerek maçlara kapatıldı. Kahramanmaraşspor maçlarının tamamını ise farklı şehirlerde oynamak zorunda kaldı ve koskoca şehrin takımı 2. Ligden 3. Lige düştü. Bulunduğu konum fark etmeksizin Kahramanmaraşspor bu şehrin bir markasıdır. Şehirde yaşayan futbol tutkunları her zaman takımlarının iyi ve kötü gününde yanında yer aldılar ve almaya da devam ediyorlar. 

***

Evet, stat geçen yıl çürüktü bir takım alanlarında iyileştirmeler, yapılacaktı ve bu sezon Kahramanmaraşspor maçlarını yeniden 12 Şubat Stadyumu’nda oynayacaktı. Maraton tribününün olduğu alan yıkıldı, yerine portatif tribün yapılacaktı, yıkılalı 8 ay oldu. Gelinen süreçte stat konusunda bir adım atılmadığını görüyoruz. Böylelikle Kahramanmaraşspor bu sezonda maçlarını başka şehirlerde oynamaya mahkûm bırakılıyor, yetkililer sağ olsun!

***

Kahramanmaraşspor’un bu kadar göz ardı edilmesi ve maçlarını kendi şehrinde oynamaması bu şehrin sorumlularına yakışmıyor. Bir portatif tribünü 1 yılda yapmak bu kadar zor mu? Sonuçta Kahramanmaraş ismini taşıyan bir takım var ortada Başkanı ile sorununuz olabilir ama olan Kahramanmaraş’a oluyor.  Hangi büyükşehirde futbol takımı bu kadar göz ardı ediliyor? Hangi büyükşehir böylesine bir stadyum sorunuyla boğuşuyor? Kahramanmaraş’ın her konuda sahipsizliği bir kez daha gözler önüne seriliyor.

***

Malum konumuz 12 Şubat Stadı olunca birkaç kelime daha eklemek istiyorum; Yaklaşık 10 yıldan buyana 12 Şubat Stadyumu’nda yürüyüş yapan biriyim. Benim gibide sürekli buraya spor yapmak için gelen insanlar var. Ancak son aylarda burada yaşanan bazı sorunlar var ki o kurumun başındaki yetkili kişiler maalesef bunları görmezden ya da duymazdan geliyor. Dün sosyal medyada gezinirken Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sayın Ahmet Balbaba’nın statla ilgili paylaşımını gördüm. Balbaba’nın paylaşımında, “Stadyuma aracımla geldim park ettim ama çıkışta kapı kapalı olunca adeta rehin kaldım” söylemlerinin bir benzerini ben de yaşayanlardanım ve halada yaşıyorum.

***

Burası sonuçta halka açık bir spor tesisi değil mi? İnsanlar spor amaçlı geliyor. Zaten şehir merkezinde spor yapacak başka bir alanda bulunmuyor. Daha öncede bu stat vardı kapılar da her zaman açıktı, bu yapılan son uygulamayla ne amaçlanıyor? Sizler insanları sporun içine çekmek yerine insanları spordan uzaklaştırıyorsunuz. Nede olsa elinizde stadın ‘çürük raporu’ var, olmadı onu da öne sürerek stadı tamamen kapatın da bu kente de en büyük hizmeti yapmış olursunuz.

Bu arada kapalı tribün üstünde bulunan ışıklandırmalar gündüz saatlerinde yanmaya başlıyor, maşallah israftan kaçınılmıyor.