Mahmut Beyaz, bugünkü köşe yazısında 'Halk, İl Başkanlığı için Ramazan Gürbak diyor' diye yazdı.

Kahramanmaraş'ta AK Parti siyaseti, bugünlerde yeni İl Başkanını belirleme çalışmalarıyla meşgul. Genel Merkez titiz bir süreç yürütürken, milletvekillerinin de bu sürece doğal olarak müdahil olması bekleniyor; çünkü onlar, İl Başkanlarıyla yakın mesai arkadaşları olarak çalışırlar. Ahmet Gülpak, Ender Umut Pabuççu, Murat Şahin, eski Milletvekili Cihat Sezal ve Baro Başkanı olan Burak Gül gibi isimler İl Başkanlığı için konuşuldu.

***

Son yapılan genel ve yerel seçimlerde AK Parti’nin kelesi niteliğinde ki kentte milletvekili sayısı 6’dan 5’e, Belediye başkanlığında ise 11’den 4’e düştü. Oy düşüşlerinin en temel sebepleri her ne kadarda ekonomi olsa da siyasilerin halka tepeden bakması, diyalog kuramaması asıl nedenleri aslında.

***

 Bu kayıp oyların nasıl geri kazanılacağı sorusu da önemli bir gündem maddesi haline geldi. Yeni İl Başkanının, halkın içinden gelen ve partiyi eski başarılı günlerine döndürecek nitelikte olması gerektiği ortada. Bu noktada, geçen yıl genel seçimlerde 8. sıra milletvekili adayı olan Ramazan Gürbak'ın adı da İl Başkanlığı için geçiyor. Şehir genelinde ise son günlerde Gürbak için “İl başkanı görmek istiyoruz” akımı başladı. Gazeteci olarak girdiğim her ortamda Ramazan Gürbak’ın İl Başkanı olması gerektiği konuşuluyor.

***

Bu şehirde Ramazan Gürbak’ı yediden yetmişe herkes tanır, milletvekilliği adaylığında genel seçimlerde gösterdiği performansla ve geniş çevresiyle diyalog kurabilme yeteneğiyle her zaman ön planda oldu, olmaya da devam ediyor. Kısacası, Ramazan Gürbak, AK Parti İl Başkanlığı yapabilecek en uygun adaylardan biri olurken, onun liderliğinde partinin yeniden güçlenmesi ve halk nezdindeki desteğini artırması kaçınılmaz olacak.