Pazar günü Elbistan İlçesi'nde 64. Hükümet ve Kültür Turizm Bakanı AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Mahir Ünal, eşi Şule Özdin Ünal tarafından evlatları Mehmet Selçuk ve depremzede 300 çocuk için Elbistan İlçesinde sünnet şöleni düzenledi. Düzenlenen sünnet şöleni, binlerce kişiyi bir araya getirdi ve çocuklar için anlamlı bir etkinlik oldu.  Öncelikle, Ünal ailesini bu örnek organizasyonları için tebrik etmek gerekir. Siyasetçileri, iş dünyası temsilcilerini, basın camiasını ve halkı bir araya getirerek toplumsal dayanışmayı güçlendirdiler.

***

Ancak, organizasyonda dikkat çeken bir nokta vardı: Eski bakanlar, başka şehirlerin Milletvekilleri, Valileri bu önemli etkinliğe katılan isimler arasındaydı. Fakat şehrimizin ‘sekiz’ milletvekilinden hiçbirinin böyle güzel bir etkinliğe katılmaması düşündürücüydü. Bir sünnet şöleni sadece dini bir merasim değil, aynı zamanda toplumsal bir dayanışma örneğidir. Siyasi aktörlerin bu tür etkinliklere katılımı, halk nezdinde önemli bir işaret taşır. Peki, milletvekillerimizin bu etkinliğe katılmamasının sebebi nedir? Acaba siyasi bir duruş mu, yoksa daha derin bir sebep mi var?

***

Siyasi çekişmeler, rekabet ortamı ve farklı siyasi görüşler arasındaki gerilimler, siyasilerin toplumsal etkinliklere katılımını etkileyebilir. Ancak, siyasetin ötesinde, Bu tür organizasyonların toplumda nasıl bir karşılık bulduğu ve siyasi temsilcilerin katılımının halk için önemli bir işaret taşıdığı unutulmamalıdır. Edindiğim tecrübelere göre, siyasetçinin kimseye küsme lüksü de yoktur.