Bu yazı, geçen hafta bu köşede okuduğunuz, ‘Muş’a gittiniz de ne oldu?’ yazımın devamı niteliğinde iken son söyleyeceğimi peşin yazayım da maraza çıkmasın! Allah devlete de, millete de zeval vermesin!WhatsApp Image 2023-01-26 at 10.43.05

Çiçeği burnundaki Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mustafa Buluntu ve iş insanlarından oluşan heyet, Ankara’da devletin zirvesine çıkarma yapmıştı.

Biz de ziyaretleri, bu çıkartmayı haberleştirdik. Sanayi sektörü ve şehrimiz için inşallah hayırlara vesile olur! Eh, olsun da artık! Göreceğiz…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayın Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı sayın Mustafa Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı sayın Fatih Dönmez ile AK Parti Grup Başkanı sayın İsmet Yılmaz’la görüşen heyet, kentin taleplerini iletmişler.

Allah razı olsun! Olması gerekeni yerine getirmişler. Tebrik ettim, kutladım can-ı yürekten!

*

Elhak doğrudur, Kahramanmaraş’ın en büyük sivil toplum kuruluşu statüsünde bulunan ve iş dünyasının sesi olarak kentte ekonomik refahın artırılması için faaliyetlerini sürdüren Ticaret ve Sanayi Odası, Ankara’da üst düzey temaslarını sürdürmüş.

Bu kapsamda şehrin istek, talep ve önerilerini birebir görüşmelerde konunun muhataplarına aktaran TSO öncülüğündeki iş dünyasının yeni adresi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile TBMM olmuş.

*

Başkan sayın Mustafa Buluntu, Meclis Başkanvekili sayın Mahmut Arıkan, Ticaret Borsası Başkanı sayın Mustafa Narlı, KMTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve iş insanlarından oluşan heyete bazı milletvekilleri de bu ziyarete eşlik etmişler, tekstil sektöründeki enerji maliyetlerinin çözümü konuşulurken, kentte faaliyet gösteren sektörlerin sorunlarına dikkat çekilmiş.

Biz sanayici olmadığımız için, tekstil sektörünün ne gibi sorunları, sıkıntıları ve iş insanlarımızın ne gibi talepleri oldu, bunu bilmemize imkân yok.

Olmayabilir. Her sektörün kendine mahsus sıkıntıları, sorunları oluyor, bu da anormal zaten.

*

Ziyaretlerle ilgili değerlendirme yapan Başkan Buluntu, şehrin ortak menfaati doğrultusunda çalışmalarına devam edeceklerini vurguladı. Ziyaretlerin verimli geçtiğini aktaran Başkan Buluntu, “İş dünyamızla beraber ziyaretlerimize devam ediyoruz. Şehrimizin sorunlarını ve taleplerini Ankara’da milletvekillerimizin eşliğinde bakanlarımıza aktarıyoruz. İnşallah tüm paydaşlarımızla ortak hareket ederek, şehrimizi daha üst seviyelere çıkarmanın gayreti içerisinde olacağız” demiş.

Diline, yüreğine sağlık!

Bu ziyaretten iyi sonuçlar alınmasını umuyorum, bekliyorum. Yoksa sırf gidip görünmek, fotoğraf çektirmek kurtarmıyor bu şehri. Hani diyoruz ya Maraş’ın yükü ağır, madem ağır, o zaman bu yükü taşımaya mecbur ve sorumlu olanlar da ellerini taşın altına koymalılar.

*

Buluntu, kabulleri için devlet erkânına ve milletvekillerimize teşekkür etmiş.

Biz de ediyoruz.

Bir önceki yazımda sorduğum soruları, çözüme muhtaç sorunları burada tekrarlayıp zamanınızı almak istemem. Kabak tadı vermesin!

Dilerim bu ziyaretler sırf fotoğraf çektirmek, arşivlemek, 4 sene sonraki seçimde slayt gösterisinde sunmak için çekilmemiş olur.

Geçen senenin son meclis toplantısında, (43. idi) ne demişti sayın Başkan ‘Yahu Şahin Bey ancak fotoğraf çektirmiş, şov yapmışsın!’

Peki, bunlar ne!

4 yıl çabuk geçecek. Rabbim ömrümüze zeval vermez ise, bu günleri ve bu fotoğrafları konuşuruz!

NOT: 1) Ticaret Bakanı sayın Mehmet Muş yakın tarihte şehrimize geliyor.

NOT: 2) Niyetim üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Biline…