Önce Çağlayancerit, arkasından Andırın derken, sıra en yakın ilçemiZ, hemen burnumuzun dibindeki neredeyse kalkınması, büyümesi ve yaşam kalitesi ile üçüncü metropol ilçe olmaya namzet Türkoğlu’na geldi sıra.

Allah var, Osman Okumuş gerçekten yerel yönetimlerin, yani belediyeciliğin kitabını yazan adam. Bazıları demeyeyim, çoğu daha kitabın bırakın kendisini-içeriğini-özünü, hatta önsözünü bile yazmayı beceremezken, 20 senedir yerel yönetimlerde söz sahibi olan sevgili Osman Okumuş Başkan, yeni bir rekora imza atar, büyükşehir veya Onikişubat ilçe belediye başkanı olur mu, bunu zaman gösterecek.

Daha seçimlere epey zaman var, ki köprülerin altından çok sular akacak.

*

Türkoğlu ilçemiz, bir sanayi kenti. Hem bünyesinde organize sanayi bölgesini, hem Lojistik merkezini barındıran bir stratejik-ekonomik öneme haiz iken, Beyoğlu’ndan sonra Türkoğlu’nu ihya ve abad eden, ilçenin kaderini ve çehresini değiştiren belediye başkanı olarak tarihe geçecek!

Diyorum ya, okumuş adamın hali başka. Kaç kez yazı yazdım hakkında, kaç kez müsbet yorum yaptım kendisi için, hatırlamıyorum. Emin olun toplasam yazdıklarımı, konuşmalarımı kitap olur.

Bunda kuşku yok!

*

Dedim ve derim ya, hani birisi güzel ve leziz bir yemek yaptığında, yapan için ‘içine sevgisini katmış’ deriz.

Osman Okumuş Başkan da hizmetlerine yeteneğini, bilgi-birikimini, sevgisini ve vatandaşın ne beklediğine dair duygularını katınca, ortaya şaheser bir ilçe tablosu çıktı.

Başkan Okumuş’a geleceğim de, biraz da yönümüzü baka güzergâhlara çevirelim. Malum, önümüzde bir mahalli seçim var, bu güzide ilçe için belediye başkanlığını düşünen, adı geçen isimler varken, yazıya biraz çeşni, biraz lezzet katalım istedik ve ilçeyi yönetmeye talip şahısları isim isim analım istedik.

Diyeceksiniz ki, neden Başkan Okumuş’tan başladın? Eeee, ev sahibine her yerde öncelik tanırlar. Biz de onu yaptık.

*

Önce AK Parti ilçe başkanı iken, yerel seçmlerde belediye başkanlığını düşündüğü için istifasını veren Av. Feyzettin Okumuş’tan başlayalım. Osman Okumuş ile bir akrabalığı yok uzaktan yakından. Osman Başkan Beyoğlu’ndan, Feyzettin ise Kürtül’den. Soyisim benzerliği, ötesi yok.

Geçtiğimiz günlerde epey rahatsızlık geçirdi, şimdi iyi olduğunu öğreniyorum. Olmalı da. Kolay değil, bir yarışa, bir seçime girecek, performans gösterecek, efor harcayacak, zamanı da verimli kullanmak adına gecesini gündüzüne katacak.

Ve elini cebine atacak!

Yoksa bu zamanda kimse kimseye beleş öpücük bile vermiyor!

*

Geldi sıra İbrahim İmalı dostumuza.

Geldi de yer kalmadı, vakit kalmadı. Kısmet olursa yakın tarihte varan 2’yi, varan 3’ü, varan 4’ü devreye koyarız.

Kısmetinde olanın kaşığına çıksın!

NOT: önümüzdeki yazı serisinde, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karaca, eski başkan ve başkan adayı Mustafa Taşhan, adı geçen, başkanlığı düşünen diğer isimler yer alacak.

Bekleyin!