Hafta sonu gerçekleşen AK Parti Genel Merkez kongresinde Kahramanmaraş siyasetinin önemli ismi 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile diğer bir isim Türk İslam Karakoç Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) listesinde yer aldı. Bu iki ismin listede yer alması Kahramanmaraş adına son derece sevindirici bir durum! Çünkü 6 Şubat’taki ‘Asrın Felaketini’ yaşamış bir şehrin 3’te 1’lik bölümü yıkılmış vaziyette. Böyle bir şehrin yeniden ayağa kalkması kolay olmayacak, haliyle Kahramanmaraş’ın sorunlarını Ankara’da dile getiren üst düzey birinin olması lazımdı. İşte o isimler Mahir Ünal ve Türk İslam Karakoç oldu.

***

Türk İslam Karakoç işi gereği şehir dışında yaşasa da sonuçta bu şehrin bir evladı. Diğer yandan Mahir Ünal bu şehrin bir markasıdır. Geçmişinde Bakanlık, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı, Parti Sözcülüğü, Grup Başkanvekilliği, Milletvekilliği gibi üst düzey görevler aldı. Bu görevlerin hepsinden de başarıyla çıktı. Son 10 yılda Kahramanmaraş’a kazandırılan pek çok yatırımda Mahir Ünal’ın nitekim katkısı bulunuyor.

***

Ama Kahramanmaraş’ta öyle bir yapı var ki, birileri bir yerlere gelse onu oradan indirmek için çeşitli oyunlara başvuruluyor. İşte o yüzden de, geçmişte yapılan bu ve buna benzer oyunlar artık yapılmamalı. Kahramanmaraş’ın şuan da yeniden dirilişe geçmesi için Mahir Ünal ve Türk İslam Karakoç bence büyük bir şans. Depremin üzerinden 8 aylık bir süreç geçti. Kentte o kadar sorun var ki, saymakla bitmez. Her ne kadar bu sorunlarımızı mevcutta ki milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız çözüme kavuşturmak için mücadele etse de belirli bir yere kadar ulaşabiliyorlar. Yapılan çalışmalara birde Mahir Ünal ve Türk İslam Karakoç’un destekleri eklenirse, şehirde ki sorunlar kısa sürede çözüme kavuşur kanaatindeyim.  Ünal ve Karakoç gibi değerlerimize bütün Kahramanmaraş sahip çıkıp desteklemelidir. Eğer ki, geçmişteki gibi algılarla bu önemli siyasetçilerimizi yerden yere vurup dışlarsak, Kahramanmaraş çok şey kaybeder. O yüzden kendi değerlerimize sahip çıkmalıyız.