Kahramanmaraş halkı uzun zamandır iktidara büyük destekler vermesine rağmen gerekli desteği alamadığını düşünüyor.

Şehrin sorunlarının Ankara’da yeterince dile getirilmediğini, seçim sonrasında Ankara’ya giden milletvekillerinin şehirlerine hizmet etme hususunda yeterli çabayı sarf etmediklerini dillendiriyorlar. Kahramanmaraş’ın yatırımlar hususunda çevresindeki illerden Malatya, Kayseri ve özellikle Gaziantep’in gerisinde kalmasındaki sebeplerin en başında Ankara’da yeterince temsil edilemediği kanaati şehirde hakim.

***

 14 Mayısta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği seçimleri için açıklanan Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı aday listeleri şaşkınlığa neden oldu. Kahramanmaraşlılar, 6 Şubat’ta yaşadıkları iki büyük depremin açtığı yaraları sarmak ve meydana gelen yıkımdan bir an evvel kurtulmak istiyor.  Bununda ancak TBMM’ye göndereceği çalışkan, şehir milliyetçiliği yapacak, tuttuğunu koparan milletvekilleri ile mümkün olacağını düşünüyor. Kahramanmaraşlıların tercileri hangi yönde olacak onu 15 Mayıs sabahında göreceğiz.

MHP’DEN KAHRAMANMARAŞ’TA BİR İLK!

MHP tarihinde ilk kez Kahramanmaraş’a 1. Sırada bir kadın milletvekili adayı gösterdi.  Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin Kahramanmaraş 1. Sıra adayı Zuhal Karakoç Dora’nın açıklanması “MHP’den Büyük Hamle” olarak değerlendirildi. Doç. Dr. Zuhal Karakoç Dora’nın uzun yıllar aktif siyasette olması, MHP Lideri Devlet Bahçeli başta olmak üzere MHP’nin A takımı tarafından iyi tanınan ve parti içerisinde sevilen biri olması artı değerler olarak görünüyor. Uzun yıllar TBMM’de önemli görevlerde bulunan Zuhal Karakoç Dora’nın,  Ankara’da Kahramanmaraş için çalıştığını, partili- partisiz ayrımı yapmaksızın Kahramanmaraşlıların işlerinde yardımcı olduğunu biliyoruz. Tam bir Kahramanmaraş Milliyetçisi…

***

Hep “Bu şehre bir kadın eli değmeli!” düşüncesinde oldum. Fakat çalışkan, üreten, tuttuğunu koparan bir kadının eli değmeli. Tüm Kahramanmaraşlılar biliyor ve görüyor ki yanı başımızdaki Gaziantep’te Fatma Şahin faktörü var ve göz ardı edilemez.  Şimdi Kahramanmaraş bir fırsatın eşiğinde. 14 Mayıs seçimlerinde Zuhal Karakoç Dora’nın seçilmesi halinde Kahramanmaraş için çalışacak bir kadın milletvekili kazanmış olacağız.

Genç, dinamik ve çalışkan…

Tuttuğunu koparacak azim ve gayrette…

Dil biliyor, bürokrasiyi ve siyaseti yakından tanıyor.

En az 5 yıl boyunca sürecek olan ve şehrimizde en çok ihtiyacımız olan depremin yaralarının sarılması sürecinde kişisel bağlantılarıyla bile birçok işi kotarabilecek biri. Çünkü uzun yıllar AFAD ile yakın çalıştı. Dünyanın dört bir yanındaki doğal afetlerde gönüllü olarak bulundu. Afet süreçlerini defalarca tecrübe ettiğini biliyoruz. Tüm bunların yanında, hepsinden çok daha önemlisi Zuhal Karakoç Dora, babası gibi, amcaları gibi Kahramanmaraş Milliyetçisi!

***

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği seçimlerinin Kahramanmaraş’taki sonuçları merakla bekleniyor. Bizim gönlümüzden geçen Kahramanmaraş Milliyetçisi olan milletvekilleri kazansın, depremin açtığı yaralar bir an evvel sarılsın. Kahramanmaraş hak ettiği şekilde temsil edilsin, potansiyeli ortaya çıksın, Kahramanmaraş hak ettiği yatırımları alsın.

Bakalım Mevla’m neyler neylerse güzel eyler…