Yazıya, ünlü şairimiz Abdürrahim Karakoç’un bir dörtlüğü ile başlamak istiyorum. Ne alaka derseniz, yazıyı okuduğunuzda bana hak vereceksiniz!

Beden ölür, çürür, cana bakın siz,

Kim kiminle yürür, ona bakın siz,

Bırakın dönsün dönme dolaplar,

Haktan, hakikatten yana bakın siz!

*

Şimdi seçime gidiyoruz. Pazar günü herkes demokratik hakkını kullanacak, özgür iradesi ile sandığa gidip, vicdanının sesine kulak verecek, ülkeyi, şehrimizi gözünün önüne getirip, kararını verecek.

Oy namustur. Namusunuza sahip çıkmak istiyorsanız, ülkenin geleceğini karanlıklara gömmek istemiyorsanız, sizi güvenli limanlara taşıyacak, doğru istasyonlara götürecek kaptanlara oy verin!

Yani, yanlış trene bindiyseniz, ilk istasyonda inmeniz kaçınılmaz, aksi halde geri dönüşün rövanşı yok, üstelik de maliyeti fazla olur.

Zaman kaybını bir tarafa bırakan!

*

Yazıyı yazarken başlığa baktım, cümlelere dikkat ettim, ne alaka dedim kendi kendime, yazıya nokta koydum.

Ben bile ne yazdığımı anlamış değilim inanın!

Siz bir şey anladıysanız aferin valla!

*

Sosyal medyadan aldığım bir sözcüğü paylaşmak istedim, şu;

Matematik gibi olacaksın. Etrafındaki güzellikleri toplayacak, seni üzenleri hayatından çıkartacak, gerçek dostlarınla ekmeğini aşını bölecek, iki yüzlülere elinin tersiyle çarpacaksın!

Velhasılı kelam, biçilmiş çimene, koparılmış çiçeğe, zamanında dikilmemiş fidana yağmurun faydası olmadı, olmayacak!

Ne kadarsa o kadar!

*

Şimdi gelelim asıl meseleye, yani fasulyenin faydasına. Depremle birlikte birçok semtimize konteyner ve çadır kuruldu. Gündemdeki yer, Dulkadiroğlu ilçe sınırları içindeki Öksüzlü Mahallesi.

Belediye Başkanı Necati Okay bu mahalleye belediyece çadır kurulmadığını, ve ekiplerinin çadır sökmediğini ileri sürerken, kabak mahalle muhtarının başına patladı. Çünkü çadırın kaldırılmasında muhtarın bilgisi varmış.

Geçen hafta sonunda, Hünkâr’da CHP istişare toplantısında atom karınca Ali Öztunç bu meseleyi gündeme taşıdı. CHP 3. sıra milletvekili adayı Mehmet Bağlar sosyal medya hesabında; bu mahallede oturanların CHP seçmeni olduğunu, bu nedenle AK Partili Dulkadiroğlu belediyesinin depremzede vatandaşların imkânlarını elinden almadığına dair paylaşımda bulundu.

*

Ve muhtarla görüşüyor, muhtar Gözükara’nın ‘Böyle bir olay olmadı, yaşanmadı, itibar etmeyin!’ açıklaması üzerine, ortaya çelişkili bir durum çıkıyor.

Bunun üzerine Başkan Necati Okay ‘kamuoyuna duyuru’ başlığı altında bir metin yayınladı. Gönül belediyeciliği adı altında, her semte eşit hizmet  götürüldüğünü, 10 senedir insan odaklı çalıştıklarını belirterek, bu mahallede oturan seçmenin yüzde 90’nın CHP’li olduğunu da itiraf ederken, ‘Ekiplerimizin çadır söktüğü iddiaları gerçek dışıdır, CHP yalan söylemektedir!’ demeye getirdi, arkasından da Ali Öztunç’u özür dilemeye davet etti.

*

Tam iki ucu kirli değnek!

Bu alevli, bu öfkeli tartışmanın üzerinden bir hafta geçti ama gündemden düşmedi.

Kim haklı, kim haksız, kim yalan söylüyor, kim doğru bir türlü belli olamadı.

Bu kavga daha çok su götürür. Ya karakolda biter, ya mahkemede!