Kahraman şehrimizin büyümesi ve gelişmesi için çaba sarf eden bir basın mensubu olarak, şehrimizin ve vatandaşların geleceği için önemli konulara dikkat çekmek benim görevimdir. Ancak, maalesef son zamanlarda siyasetçilerin ve kurum müdürlerinin vurdumduymazlığı karşısında hayal kırıklığına uğramamak mümkün değil. Yapıcı eleştirilerimizi dikkate almayan, halkın sorunlarına kayıtsız kalan bu temsilciler, şehrimizin potansiyelini ve ihtiyaçlarını adeta görmezden geliyor gibi görünüyorlar.

***

Hatırlayın 3 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden Kahramanmaraş’a özel bir kanun çıkartılmış, bu kanunla Aksu çayı fabrika atıklarından temizlenecekti, Havaalanımız da sorun giderilecekti, hastaneler yapılacaktı gibi vaatler verilmişti. Bunlar gibi daha çok vaatler verildi ama ben kısaca yazdım. Bugüne gelindiğin de bu sözlerin hiçbirinin yerine getirilmemesi büyük bir hayal kırıklığı. Örnek vermek gerekirse; deprem sonrası MHP’li vekil Çağlayancerit’in Helete Mahallesine gidiyor, vatandaşı da etrafına toplayarak 50 günde okul sözü veriyor. Bırak 50 günü 150 gün geçti ortada henüz okul yok.

***

Özellikle siyasetçilerin, vatandaşa yerine getiremeyeceği sözler vermesi ve sonra bu sözleri unutması ya da yerine getirememesi oldukça üzücü bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Birçok kez şahit oldum ki, yanlış giden bir konuyu gündeme getirdiğimizde, hemen tepki alıyoruz. Oysaki bizim amacımız halkın sorunlarını dile getirerek kalıcı çözümler bulunmasına aracılık etmek ve sadece şehrimizin daha iyi bir yerde olması için çaba sarf etmek. Siyasetçiler ve kurum müdürleri, halkın temsilcisi olarak sorumlulukları olduğunu unutmamalıdır. Bu sorumluluklarını yerine getirirken, basının eleştirilerini ve önerilerini dikkate almaları gerekmektedir. Kısacası kim olursanız olun eleştirilmekten korkmayın. Eleştirildiğinizde de çok büyük tepkiler verip tüm ipleri koparmayın.