IMG_5748IMG_5704

Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü Kahramanmaraş Valiliği tarafından düzenlenen resepsiyonla kutlanmaya devam etti. Ala Palace’de düzenlenen resepsiyona Garnizon Komutanı Mehmet Emin Terzioğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gaziler ve şehit aileleri katıldı. Resepsiyonda konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle ve minnetle andı. Onlardan kalan vatanı daha ileriye taşıma noktasında azimli olduklarını vurgulayan Vali Coşkun, bu anlamda kararlı olduklarını söyledi.

ECDADIMIZIN YAPMIŞ OLDUĞU MÜCADELEDEN DOLAYI BİZE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR

Vali Coşkun; “Malumunuz bu yıl Zafer Bayramı’mızın 100.yılını büyük coşkuyla kutluyoruz. Törenlerimiz ilk önce çelenk sunumuyla başladı. Akabinde şehitliğimizi ziyaret ettik. Akabinde tebligat kabulü oldu. Daha sonrasında da törenlerimizi icra ettik. Bu akşamda kabul törenimizi gerçekleştiriyoruz. Ben katılan bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum. Tabi ki ecdadımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde savaşı zaferle sonuçlandırarak Anadolu yurdunun, sonsuza dek yurdumuz olacağı zaferi yaşattılar. Bu vesileyle ben Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Tabi ki bu vatanın bağımsızlığı uğruna ecdadımızın yapmış olduğu bu mücadeleden dolayı bize daha büyük görevler düşüyor. Bu anlamda da kararlılık içerisindeyiz. Ülkemizi, vatanımızı, devletimizi daha ileriye taşıma noktasında da azimliyiz” ifadelerini kullandı.

RABBİM BİZE O GÜNLERİ BİR DAHA BİZE YAŞATMASIN

Resepsiyonda konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör; “Zafer Bayramını kutluyoruz. Bu vatanı bize emanet eden ecdadımıza saygıyla minnetle anıyoruz. Allah onlardan razı olsun, bütün şehitlerimizi de rahmetle minnetle anıyoruz. Bu vatanın kurtuluşu kolay olmadı. Birçok mücadele verilirdi, birçok şehitler verildi, birçok gazilerimiz oldu. Ecdadımız Anadolu topraklarını, bu vatanı bize emanet ettiler. Bugünde zaferimizin 100. Yılını kutluyoruz. Sabah başladığımız programa resepsiyonla devam ediyoruz. Ben tekrardan bütün milletimizin Zafer Bayramını kutluyorum, tebrik ediyorum. Rabbim bize o günleri bir daha bize yaşatmasın. Bu milletin birlik ve beraberliğini korusun. Biz birlik ve beraber içerisinde olduğumuz müddetçe de bu milleti kimsenin durduramayacağını biliyoruz” diye konuştu.

MUTLUYUZ, GURURLUYUZ

Resepsiyonda konuşan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMETSO) Başkanı Şahin Balcıoğlu, “Mutluyuz, gururluyuz. Böyle bir savaştan sonra, bağımsız olmuşuz, özgürlüğümüze kavuşmuşuz, Cumhuriyetimizi kurmuşuz ve sağlam adımlarla 1 asır, 100 yıl gelmişiz. Artık acemiliğimiz kalmamış, dünyaya yeniden hükümdarlık yapacak döneme gelmişiz. Dünyaya yeniden ‘Biz varız’ diyebileceğimizi, yeni güçlü bir Türkiye’nin adım adım yollarını açtığımız ve sonunda yeni dünya düzeninde bizde varız diyeceğimiz yerde olacağımızı ümit ediyorum. Bu duygularla tüm Kahramanmaraşlıların Zafer Bayramını kutluyorum” dedi.

Başkan Güngör, “Tam Bana Göre Festival” Etkinliğine Katıldı Başkan Güngör, “Tam Bana Göre Festival” Etkinliğine Katıldı

BU MÜBAREK TOPRAKLAR İLELEBET PAYİDAR OLACAKTIR

Resepsiyonda konuşan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Serdar Salih Çiçekçi; “Malumunuz Büyük Taarruz’un 100.yılını kutluyoruz. Başta İstiklal Harbi’mizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Aziz şehitlerimizi, ahirete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyoruz. Şanlı Türk Ordusu, gücünü bu şanlı milletten almıştır ve destan yazmaya devam etmektedir. Bu mübarek topraklar, bu vatan için can veren kahraman şehitlerimizin kanlarıyla sulanmıştır ve ilelebet payidar olacaktır. Bizlerde onları tekrardan yad ediyoruz. Rabbim ordumuzu her daim muzaffer eylesin” şeklinde konuştu.

IMG_5755IMG_5640IMG_5734