Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü, il genelinde bir hafta boyunca yaptığı operasyonlarda önemli başarılara imza attı. Operasyonlar sonucunda çeşitli suçlardan arama kararı bulunan 89 kişi ile uyuşturucu ticareti yapan 1 kişi ve hırsızlık suçlarına karışan 22 kişi olmak üzere toplam 112 şüpheli yakalanarak adliyeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen zanlılardan 62’si tutuklandı.

Fotoğraf (2)-16

Operasyonlar kapsamında ele geçirilen maddeler arasında 37,73 gram metamfetamin, 61,96 gram esrar, 35,94 gram sentetik kannabinoid (Bonzai) ve 235 adet sentetik ecza bulunuyor. Ayrıca, 7 adet ruhsatsız tabanca ve 4 adet ruhsatsız av tüfeği de polis ekipleri tarafından ele geçirildi.

Fotoğraf (8)-1

Trafik ekiplerinin de aktif olarak görev aldığı operasyonlarda, trafik güvenliğini tehlikeye atan ve gürültü kirliliğine sebep olan 122 araca yüksek sesle müzik dinlemekten, 30 araca ise abartılı egzoz kullanımından dolayı işlem yapıldı.

Fotoğraf (3)-13

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, il genelindeki genel güvenlik ve kamu düzenini sağlamak adına suç ve suçlularla mücadele çalışmalarının kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti.

Fotoğraf (5)-6

Kaynak: Haber Merkezi