Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) ve TOBB Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğiyle hayata geçirilen KİGEM, üretici kadın girişimcilerin ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı pazarlarda yer edinmelerini sağlamak, iş ağlarını genişletmek ve iş dünyasında daha etkin rol oynamalarını desteklemek amacıyla çeşitli hizmetler sunuyor.

ATÖLYE TEMİNİ KONUSUNDA KİRA DESTEĞİ SAĞLANIYOR

KİGEM, kadın girişimcilere atölye temini konusunda piyasa şartlarına uygun kiralar ve yüzde 50 kira desteği sunarak girişimcilik süreçlerini destekliyor. Ayrıca, deneyimli iş insanları ve uzmanlardan birebir mentorluk ve danışmanlık hizmetleri verilirken, kadın girişimcilerin diğer girişimcilerle ve iş dünyası aktörleriyle tanışarak işbirlikleri geliştirmelerini sağlayacak networking etkinlikleri düzenleniyor. KİGEM, iş planı hazırlama, finansal kaynaklara erişim ve pazarlama stratejileri oluşturma konularında iş geliştirme destekleri de sunuyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 28 TEMMUZ

KİGEM’de sunulan eğitim ve mentorluk programlarından ücretsiz bir şekilde yararlanmak isteyen kadın girişimciler için başvurular başlamış olup 28 Temmuz Pazar gününe kadar devam edecek.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

18 yaşını dolduran, Kahramanmaraş’ta ikamet eden ve imalat sektöründe (makineli üretim) faaliyet gösteren veya yeni iş kuracak olan kadın girişimciler başvuru yapabilir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

KİGEM programlarına katılım sağlamak için başvurular internet adresi üzerinden veya KMTSO Sekreterliğine şahsen yapılabilecek. Ayrıca duyuruya ilişkin ayrıntılı bilgi www.kmtso.org.tr internet sitesinden öğrenilebilecek.

K İ G E M

Editör: Melisa Türkmen