Türkiye, seçim sath-ı mailine girdi. Seçimler 2023 yılının Mayıs ya da Haziran ayında yapılacak. Seçimde aday adayı olacak isimlerde önümüzdeki haftalarda yavaş yavaş ortaya çıkacak. Yapılacak olan bu seçim özellikle AK Parti’nin en zor seçimi olacağa benziyor. Çünkü geçmiş seçimlerde alternatif partiler yoktu. Ama bu dönem Gelecek, DEVA, İyi, Yeniden Refah, Milli Yol gibi partiler var! Buradan yola çıkıldığında iktidar partisi AK Parti’nin işi kolay gibi görünmüyor.

***

Aslında bu seçimin kolay kazanılamayacağının AK Parti Genel Merkez yetkilileri de farkında, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimleri için bazı kurmaylarla toplanarak başta seçim beyannamesi olmak üzere partinin seçimlerde uygulayacağı stratejilerin üzerinde durduğu ulusal basında yer almıştı. Bu nedenle AK Parti, "illerde ön plana çıkan, vatandaşın sevdiği, güven duyabileceği, halkla bire bir temas edebilecek, diyaloğa açık, halkın sorunlarını yerinde tespit edip, çözüm üretebilecek" isimleri aday göstermeyi hedefliyor.

***

Kahramanmaraş’ta bu istenilen özellikte kim var deseler halkın ilk diyeceği isim Fatih Mehmet Erkoç’tur. Fatih Mehmet Erkoç, İlçe Başkanlığı, İl Başkanlığı ve bunun yanında da en son Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu. Görev yaptığı her kademede halkla birebir diyalogları ile gönüllere girmeyi başardı.  Tabi ki Belediye Başkanlığında yaptığı hizmetler de hafızalardan kolay kolay silinmez.  Bugün yediden yetmişe bu şehirde herkes Fatih Mehmet Erkoç’u yakinen tanır sever, bağımsız olarak aday dahi olsa vekil seçileceği kanaatindeyim. İşte AK Parti’de Fatih Mehmet Erkoç gibi bu şehrin sevilen ismini bence milletvekilliği sıralamasına almalıdır.