A W112499 01

Kahramanmaraş' ın Türkoğlu ilçesindeki çiftçiler, içerisinde bulunduğu ovanın verimli topraklarını kullanıyor. Dört mevsim farklı ürünlerin yetiştirildiği bölgede başta çilek, salatalık ve domates gibi ürünler yetiştiriliyor.

A W112499 04
Bereketli topraklarda yetiştirilen ürünlerin kalitesinin de farklı olduğunu vurgulayan Başkan Okumuş, ilçenin lezzetlerini sosyal medya hesaplarından paylaştı.
Başkan Okumuş, “Bu bereket Türkoğlu ovasının verimli topraklarında yetişen ürünlerin ana besin kaynağı sudur. Özellikle çilek, domates, salatalık, mısır, Trabzon hurması, Gaziantep fıstığı gibi değerli tarım ürünlerinin yetiştiği bu topraklar, suyla buluştuğunda çiftçi ve halkın yüzünü güldürüyor. Biz tarımı jeopolitik bir bakış açısı ile yönetiyoruz. Pandemi döneminde dünya genelinde yaşanan gıda arzındaki dengesizliklere karşı Türkoğlu Tarımı üstüne düşen sorumluluk bilinci ile üretmeye ve tedarik zincirine önemli destek olmaya devam etmişti. Bu destek, çilek, salatalık ve domatesin ekim alanlarında yaşanan artışlarla kendini gösteriyor” dedi.

Kahramanmaraş’ta eşsiz güzellikte gün batımı Kahramanmaraş’ta eşsiz güzellikte gün batımı

A W112499 05
İlçe tarımına kadın elinin de değdiğini ifade ede Başkan Okumuş, “Ayrıca tarıma kadın eli değmesi ve üretimin çeşitlenmesi adına yine desteklediğimiz. Mutlu Besin Kooperatifi"nde Türkoğlu'nda yetişen ürünler özenle kurutuluyor ve bu kurutulmuş ürünler yurt içi ve yurt dışına ihraç edilerek bölgenin tanıtımına önemli katkı sağlıyor. Türkoğlu, 2014-2024 yılları arasında tarım, sanayi, eğitim ve genel gelişim alanlarında önemli adımlar atarak ilerlemesini sürdürüyor.

A W112499 03

Kaynak: İHA