19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Milli Mücadele'yi başlattığı günü anmak için kutlanan bir milli bayramdır. Gençlere adanan bu özel gün, Türkiye'de her yıl coşkulu etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Türkiye’nin dört bir yanında idrak edilen 19 Mayıs günü, Kahramanmaraş’ta da gençleri konu alan çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Şehirde düzenlenmesi planlanan etkinliklerle gençler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli mücadeleyi başlattığı bu anlamlı günü anacak.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI NASIL GEÇECEK?

Her Milli Bayramda olduğu gibi yarın kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda da Kahramanmaraş halkı ve protokolü anlamlı etkinliklerde bulunacak. . Bu etkinliklerin en başında tabi ki şehir protokolünün; Atatürk Anıtı’nda saygı duruşu, İstiklal Marşı, Çelenk Sunma ve bayrama yönelik konuşmalar yapacağı tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkan Fırat Görgel öncülüğünde bir Gençlik Festivali organize ediliyor. Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlerin kaliteli vakit geçirebilmesi için düzenlenen Gençlik Festivali Piazza AVM’nin Açık Alan Otoparkı’nda yapılacak.

19 Mayis

19 Mayıs Pazar günü yarın 14.30-18.00 saatleri arasında düzenlenen festivale tüm gençler katılım sağlayabilecek. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle organize edilen Gençlik Festivali’nde; tezhip ve minyatürden ebruya, takıdan makromeye, çiniden mozaiğe onlarca atölye gençlerle buluşacak. Ayrıca masa tenisi, basketbol, mini voleybol, jimnastik, dart ve kort tenisi gibi sportif faaliyetler de düzenlenecek.

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN