Okulların kapanması ve yaz tatili döneminin başlamasıyla karne alacak Kahramanmaraşlı çocuklara Valilik bünyesinde bir jest yapıldı. Öksüz ve yetim çocuklara karne hediyesi verilmesi amacıyla bir program düzenlenirken, Vali Mükerrem Ünlüer ve eşi Dr. Selma Ünlüer tarafından çocuklara muhabbet kuşu hediye edildi.

Whatsapp Image 2024 06 13 At 15.40.40

Kahramanmaraş Valiliği bünyesinde, Büyükşehir Belediye Başkanlığı katkılarıyla, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Balcı Dede olarak bilinen Nusret Sapsız’ın iş birliğinde düzenlenen programda çocukların yüzleri güldürüldü.

Whatsapp Image 2024 06 13 At 15.40.41 (1)

Vali Ünlüer, öksüz ve yetim çocukların başını okşamak, onlara aile sıcaklığını hissettirmek anlamında güzel bir programın düzenlendiğini belirterek, Balcı Dede Nusret Sapsız ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Uzun yıllardır balcılık esnaflığı yapan ve aynı zamanda muhabbet kuşları besleyen Nusret Sapsız; “Bugün size bir sürpriz hazırlamak istedik. Başarılarınızın hediyesi olarak sizlere hem karne hem de bayram sürprizi olarak beslediğim muhabbet kuşlarını hediye etmek istedim” dedi.

Whatsapp Image 2024 06 13 At 15.40.43

Editör: Melisa Türkmen