Hit dizilerin yapımcıları, hikayeleri devam ettirmek için (ve reklam ve abonelik dolarlarının akması için) uzun süredir yan ürünleri kullanıyor. IP takıntılı pop kültür evrenleri çağımızda, popüler TV serilerini koruma — ve ideal olarak genişletme - arzusu yalnızca yoğunlaştı. Ve bugünlerde çoğu zaman, ileriye gitmek geriye bakmak anlamına geliyor.

Bu yılın en büyük yeni serisi, “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” ve “Ejderhanın Evi” nin “Yüzüklerin Efendisi” ve “Taht Oyunları" olaylarından çok önce geçtiği prequels oldu." "Andor“, diğer ”Yıldız Savaşları“ filmlerinin de öncüsü olan ”Rogue One" adlı bir filmin öncüsüdür. Bu ay “Yellowstone", geçen yılki 1883'e katılacak bir başka prequel olan "1923" ü ekledi.”

Şimdi pazar günü, Rivia'lı Geralt'ın kötü niyetli yaratıkları öldürmeye başlamasından 1.200 yıl önce gerçekleşen ve 2019'da prömiyeri yapılan ve gelecek yaz üçüncü sezonu için geri dönen “The Witcher” daki imzalı beyaz yelesini düşünceli bir şekilde geri iten bir Netflix mini dizisi olan “The Witcher: Blood Origin” geliyor.

Éile'nin “Witcher” mitosundaki işleviyle ilgili endişe, bazı hayranların orijinal serideki kitaplardan ve video oyunlarından sert ayrılmalar olarak nitelendirdikleriyle de ilgilidir. Bu şikayetler, Geralt'ı oynayan ve Sapkowski hikayelerinin açık sözlü hayranı olan Henry Cavill'in önümüzdeki sezondan sonra gösteriden ayrılacağını açıklamasından bu yana internette daha da arttı.

Bu tür yorumlar “Witcher” evreninde yeni olanlar için şifreli olacak, ancak endişelenmemeliler: Bazı olay örgüsü noktaları “Witcher” alt dizilerinde sonsuz bir şekilde parçalanacak olsa da, “Blood Origin” kendi başına duruyor. Brown, ”Umarım gösteriye birçok yeni taraftar tanıtabiliriz ve sonra seçim çerçevesi serisine dökülebilir ve fanteziye aşık olabilirler" dedi.