DEKA Müzik, Dilberay’dan, Latif Doğan’a, Engin Nurşani’den, Kamuran Akkor’a birçok sanatçıyı Türkiye’de müzik camiasına kazandırmıştı. Bu sanatçılardan birisi olan Aynur Bolat, canlı yayın konuğumuz oldu. Canlı yayında Manşet Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mahmut Beyaz’ın sorularını yanıtlayan Bolat, eserlerini canlı yayında söyleyerek dinleyicilerin ve izleyicilerini beğenisini topladı. Sanatçı,  canlı yayında ‘Eski Tadım Yok Artık’, ‘Antep’ten Ötedir Maraş’ın Yolu’ adlı eserini canlı söyledi. Ayrıca ‘Eski Tadım Yok’ adlı eserinin klipi canlı yayında izletildi. Canlı yayında izletilen bir diğer klip ise sanatçının ilk parçası olan ‘Nazar’a Geldik’ adlı eseri oldu.

IMG_5057

BABAM SAYESİNDE TÜRKÜ SÖYLEMEYE BAŞLADIM

“Sanat hayatına nasıl başladınız?” sorusu üzerine sanat hayatını anlatmaya başlayan Bolat, babasının Afşin yöresinin ünlü aşığı olduğunu ve o sayede Türkü söylemeye başladığını söyledi. Bolat, “Benim babam Ozan, kendisi saz çalar, şiir yazar, Türkü söyler. Afşin dediğimiz zaman zaten aşıklar diyarı. Bunlardan bir tanesi de Aşık Meşguli mahlasıyla babam. Ben de babam sayesinde Türkü söylemeye başladım. Küçüklüğümden beri başlıyorum. Zaman ilerledikçe sahne almaya başladım. Profesyonel anlamda işler yapmaya başladım. Adım adım ilerledim. 20 yıldan beri profesyonel anlamda Türkü söylüyorum” şeklinde konuştu.

Halk otobüsünün altında kaldı, vatandaşlar otobüsü kaldırarak kurtardı Halk otobüsünün altında kaldı, vatandaşlar otobüsü kaldırarak kurtardı

YENİ ALBÜM ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GELECEK

Dinleyicilerine yeni albümün önümüzdeki günlerde geleceğinin müjdesini veren Bolat, “İlk yapım firmam DEKA Müzik. Radyo, televizyoncu arkadaşım vesile oldu. Mehmet Bağlar’la tanışma fırsatım oldu. Kendisi ilk albümümün yönetmeni. DEKA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Deveboynu Bey ile de çok yakından dostluğu olan birisi. Biz Kahramanmaraş’ta kendi çapımızda bir şeyler yapacaktık. Daha sonra Arslan Bey ile tanıştım. Arslan Bey’de bu konuda destek oldu. Albüm aşamasındayken bu işi İstanbul’a taşıdık. 11 eserden oluşan albüm çalışmamız oldu. DEKA Müzik etiketiyle piyasaya sürüldü. Albümdeki 3 esere profesyonel klip çektik. Arslan Bey ile yeni albüm konusunda görüştük. Önümüzdeki günlerde gelecek inşallah” diye konuştu.

IMG_5056

İLK PARÇAM ‘NAZAR’A GELDİK’

Bolat, “İlk parçam ‘Nazar’a geldik.’ Söz müzik Özgür Atay’a ait. O da sevdiğim bir arkadaşımdır. Ayrıca ilk klip çalışmamız da bu parçayla oldu. 11 eserden 3 parçaya klip çektik. Daha sonra ‘Nesine ve ‘Ben olsam’ şarkılarına klip çektik” dedi.

KAHRAMANMARAŞ’IN BENİ TERCİH ETMESİ GURUR VERİCİ BİR ŞEY

Kahramanmaraş Dernekleri’nin farklı şehirlerde yapılan Kahramanmaraşlılar Günlerinde kendisini tercih etmesinin gurur verici bir şey olduğunu dile getiren Bolat, “Mesleğe Afşin’de başladım. Açık hava konserlerinde, düğünlerde söylüyorduk. Tezeklerin arasında düğün çaldığımız oldu. Afşin’in, Elbistan’ın, Kahramanmaraş’ın desteğiyle bugünlere geldik. Yine de desteklerini bekliyoruz. Afşin, Elbistan, Göksun Festivalleri oldu. O festivallerde sahne almam beni mutlu ediyor. Bu 20 yılda benim ciddi manada yol kat ettiğimin göstergesi. Mutluluk duyuyorum. Tabi ki insanın kendi memleketinde konser vermesi ayrı bir mutluluk oluyor. Türkiye’nin 4 bir tarafında konserlere katılıyorum, etkinliklere katılıyorum ama Kahramanmaraş’ın bu konuda beni tercih etmesi gurur ve mutluluk verici bir şey. İstanbul’da Kahramanmaraş Günleri’ne katıldım. Kayseri’de katılacağız, Kıbrıs’ta bir konser vereceğiz. Bu etkinlikler; Kahramanmaraşlılar Dernekleri kapsamında oluyor. Tercih ediliyor olmak benim için gerçekten mutluluk verici” ifadelerini kullandı.

ARSLAN BEY İLE KEŞKE DAHA ÖNCEDEN TANIŞMIŞ OLSAYDIM

DEKA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Deveboynu ile daha önce tanışmış olmayı istediğini ifade eden Bolat, “Arslan Bey ile keşke daha önceden tanışmış olsaydım. 2002’li yıllarda özellikle. O zamanlar sektör daha hareketliydi. Gerçekten sanatçının kıymetinin bilindiği dönemdi. Şimdi her şey elimizin altında olduğu için istediğimize istediğimiz zaman ulaşabiliyoruz. Albüm yapmak çok kıymetli değil. Tek eser yaparak bitiyor” diye konuştu.

ANTEP’TEN ÖTEDİR, MARAŞ’IN YOLU’ PARÇASI BENİ FENOMEN YAPTI

Bolat, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Antep’ten ötedir, Maraş’ın yolu şarkısını birçok sanatçı seslendirdi. Özellikle DEKA Müziğin sanatçılarından çok seslendiren oldu. Rahmetli Dilberay seslendirdi. Latif Doğan seslendirdi. Ben de bir gün merdivende otururken okudum ve Facebook sayfasında paylaştım. Sabah uyandığımda fenomen olmuştum. Tabi o dönemde sosyal medya uygulamaları yaygın değildi. Facebook revaçtaydı. O dönemde de konserler katılıyordum ancak bu kadar yaygın değildi.

YENİ PROJEMİZ BÜTÜN ESERLERİMİN ÖNÜNE GEÇECEKTİR

Bu zamana kadar 11 eseri bir albümde topladık, 4 eseri de tekli çalışmayla yayınladık. 15 eserim yayınlanmış oldu. İlkler her zaman farklıdır, ‘Nazar’a geldik’ çok sevildi. ‘Nesine’ çok sevildi. Merdivende oturup amatör çalışmamın getirisini hiçbir yerde yakalayamadık. Son çalışmam ‘Eski Tadım Yok Artık’ o popülerliği yakaladı. İnşallah yeni projemiz hepsini bastıracaktır. Bu konuda çok iddialıyım.”

Haber: Didem Kayabaşı