6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketi sonrası, kentte ticaretin yeniden canlanması ve esnafın faaliyetlerini sürdürmesi noktasında geçici çarşılar oluşturulmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Samsun Valiliği öncülüğünde Samsun'un "Cemal Amcası" olarak bilinen rahmetli Cemal Yeşilyurt hayratı olarak Yeşilyurt Demirçelik A.Ş tarafından kentin ticaret merkezi olan Trabzon Caddesi’ne Samsun Çarşısı kazandırıldı. Çarşı içerisinde her biri 30 metrekare büyüklüğünde olan 22 dükkân bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde esnaflara kura çekilerek ücretsiz bir şekilde verilen bu dükkânlara yerleşen esnaflar ticaret hayatlarına başladı. İş hayatlarına geri dönen esnaflar gazetemize konuştu.

IMG_5694-min (1)

3-4 SENE BURADA KALACAĞIMIZI SÖYLEDİLER

Depremde dükkânı yıkılan Doğan Market işletmesinin sahibi Mustafa Beyazbayrak, ‘’16 nolu iş yerinin sahibiyim. Depremden dükkânım önce LC Waikiki’nin karşısında bulunuyordu. Depremde dükkânımız yıkıldı. Samsun Valiliğinin öncülüğünde yapılan Samsun Çarşısı’nda bulunan 22 dükkân için kura çekimi yapıldı. Kuradan bize de dükkân çıktı. Şimdi buradayız, Allah’a Şükür. Bize 3-4 sene burada kalacağımızı söylediler. Burada büfe olarak ticaret hayatımıza devam edeceğiz’’ dedi.

 IMG_5697-min (1)

KURA ÇEKİMİ SONUCUNDA BİZE DE DÜKKÂN ÇIKTI

Depremden önce Trabzon caddesinde İpek Kuruyemiş işletmeciliği yapan Oğuz Kaya, ‘’Samsun Valiliği öncülüğünde Samsun’da bulunan Demircilik fabrikasının sahibi hayırsever bir iş adamı bütün masrafları karşılayarak babasının adına hayrat yaptırdı. Trabzon Caddesinde dükkânı yıkılan depremzede esnaflara tahsis ettiler. Kura çekimi sonucunda bize de dükkân çıktı. Bizde şu anda dükkânımızı düzenliyoruz, faaliyete başlamak üzereyiz’’ ifadelerini kullandı.

Büyükşehir’den Kadınlara Fitness ve Pilates Eğitimi Büyükşehir’den Kadınlara Fitness ve Pilates Eğitimi

Haber: Yunus Emre Bayır