WhatsApp Image 2022-09-16 at 18.20.07Rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel belediyeciliğe büyük önem veren Onikişubat Belediyesi, Başkan Hanefi Mahçiçek öncülüğünde ilçeye kazandırdığı projeleri bir bir açarak halkın hizmetine sunuyor. Son olarak Haydarbey Mahallesi’ne inşa edilen Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun açılışını yapmanın gururunu yaşayan Onikişubat Belediyesi, böylelikle ilçeye 7'nci havuzunu kazandırmış oldu. Bu anlamda tesisin açılışı için tören düzenlenirken, törene AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Cihat Sezal, Habibe Öcal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, havuzun hayırlı olması olmasını dileyerek, Başkan Mahçiçek’e teşekkür etti.WhatsApp Image 2022-09-16 at 18.20.05 (2)

KAHRAMANMARAŞ KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN BİR HAZİNE NİTELİĞİNDE

Mahir Ünal, konuşmasında şunları söyledi: Ben hem Büyükşehir Belediye Başkanımıza, hem Dulkadiroğlu Belediye Başkanımıza hem Onikişubat Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü her Kahramanmaraş’a geldiğimizde hamdolsun bir hizmet tamamlanmış oluyor. Şimdi geçen hafta Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak Projesinin açılışını yaptık, bu hafta Kanlıdere Köprüsü’nün açılışını yaptık. Dulkadiroğlu Belediye Başkanımızla beraber muhteşem bir Gençlik Merkezi açılışı yaptık. Şimdi de burada büyük bir yarı olimpik yüzme havuzunun açılışındayız. Hanefi Mahçiçek büyük bir iddia ortaya koydu. ‘Kahramanmaraş’ı Büyük bir dünya şehri yapacağız’ dedi. Evet, Kahramanmaraş’ın bu potansiyeli hep var ama dünya şehri olmak şehirlerden bir şehir olmak demek değildir. ‘Dünya şehri olmak’ demek ‘Dünyada kendi özelliklerinizle biricik olmak’ demektir. Bu yönüyle baktığınızda Kahramanmaraş şöyle bir dünya şehridir: Kültürde, sanatta, edebiyatta, tarihi dokuda gerçek anlamda bir dünya şehridir. Yaylasıyla, tarihiyle, termalleriyle her şeyiyle baktığınızda Kahramanmaraş keşfedilmeyi bekleyen bir hazine niteliğinde.”WhatsApp Image 2022-09-16 at 18.20.04 (2)

HER ALANDA HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Açılış Töreninde konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, her alanda hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti. Başkan Mahçiçek, “Yaptıklarımızı anlatmamız mümkün değil. 2017 yılından bu yana bu havuzlarımızda 185 bin kardeşimiz yüzme öğrendi. Bu tesislerimizin içerisinde 9 tane fitness takımımız var. Bu fitness takımlarımızda da 100 bin insanımız gelmiş, 750 site bahçesine 127 tane çok amaçlı ve çok düzenli fitness takımları koymuşuz. 12 tane halı saha yapmışız, 8 tane de basketbol sahası yapmışız, 2 tane sentetik kapalı sentetik buz pisti yapmışız, yapmışız yani yapmışız yapmışız. Haydarbey Mahallesinin nüfusu yaklaşık 19 bin, Haydarbey Mahallesine harcadığımız para eski para ile 20 trilyonun üzerinde. Kişi başına 1 milyon lira harcamışız. Eğitimden tutun, sportif aktiveye kadar her alanda hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu sene yeniden gençlerimize üniversite hazırlık kurslarımızın kayıtları başladı. Geçen sene 750 öğrencimiz vardı, bu sene inşallah bin 500 öğrencimiz olacak. Bu kurslarda tüm masrafları belediyemiz karşılayacak. Böylelikle imkanı olmayan çocuklara imkan sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.WhatsApp Image 2022-09-16 at 18.20.05

KAHRAMANMARAŞ’I BİR DÜNYA KENTİ YAPACAĞIZ

Başkan Güngör: “Yatırımlarımız Artarak Devam Ediyor” Başkan Güngör: “Yatırımlarımız Artarak Devam Ediyor”

Başkan Hanefi Mahçiçek konuşmasına şu şekilde tamamladı: “Çok iddialıyız Kahramanmaraş’ı uluslararası ölçekte dünya markası, bir dünya şehri yapacağız inşallah. Her yerde söylediğim gibi artık kaldırım belediyeciliği yok, bu memleketi değiştireceğiz dönüştüreceğiz. Biz Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız, gönül arkadaşlarıyız. Onunla beraber idaresinde, onun liderliğinde yolumuza devam edeceğiz. O nasıl ki Türkiye’yi dünya ülkesi yapacak, bizde Kahramanmaraş’ı bir dünya kenti yapacağız.  Önümüzdeki sene, dünya kenti olmanın en önemli göstergelerinden birisi olan EXPO 2023’ümüzü hep beraber açacağız. EXPO’da bugüne kadar 57 ülke katılacağını söyledi, bu sayının 70’i bulacağını düşünüyorum. Kahramanmaraş, hem ulusal düzeyde hem de uluslararası düzeyde bir marka olacak inşallah.”

WhatsApp Image 2022-09-16 at 18.20.05

Haber: Abdulsamet İspir-Ömer Harmankaya