Şimdiye kadar 337 kadın öldürüldü niye okuyasın! En az 3 milyon 482 bin kişi İŞSİZ niye okuyup araştırasın ki. Bu 94 kişi kaçak alkolden öldü. 735 milyar lira ile 26 milyon 302 bin kişi kredi çekerek yakasını finans kuruluşlarına kaptırdı. İş umudu ile 1 milyon 500 bin kişi KPSS sınavına girerek, 300 bin kişi sınava fazladan girdi. Gençlerimizin ağızlarında ideoloji, düşünce, fikir vardı. Şimdi takipçi, para, kız ... Okuma, araştırma, öğrenme boş ver öyle yaşa.

***                                                                                                                                                     

Felaket tellallığı yapmıyorum ama görünen köy kılavuz istemez. Gidişat iyi değil! Maddi ve manevi tüm değer ve niteliklerimizi kaybettik. Kendimize gelmemiz gerek. Önce aile neden deniliyor. İlk eğitim oradan başlar çünkü sonra kişi kendisi ve kendi çevresiyle başlar. Çocuklarımıza ve çevremizdekilere doğruyu, yanlışı, iyiyi, kötüyü, helali, haramı öğretmemiz gerek. Önce kendimizi sonra çevremizi, o yapıyor bir şey olmuyor. Bende yapayım gitsin ne olacak diyerek bozulduk.                                                                                          

  ***

Ben sorunun kaynağının bu olduğunu düşünüyorum. O yaptı, tutuklanmadı, aşağılanmadı, hayıflanmadı, itibarını kaybetmedi. Bende yapsam bir şey olmaz. Peki, vicdan rahat olacak mı? Hiç haksız yok, herkes haklı, bu devri anlamadım gitti. Baba yanlış yapıyorsun deyince kabul etmiyor, veriler ortada! Yaşanılan ve gözlemlenen hayat ortada ne anlatıyorsun! Çok şey değişecek, belki bugün belki yarın ama yarından da yakın.