Hayat beni bu köşeye attı. Neler yaşadık bir bilseniz! Kitap hatta Ansiklopedi olur. Kulak arkası kaldı derler ya! Aynen öyle merhaba Manşet okurları, yeni yazar bendenizle artık her hafta sizlerle beraberiz. İlk resmi yazım olarak anlatmak istediğim sizlere şu her doğru her yerde söylenir, yanlışa yanlış, doğruya doğru, bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bu hayatta dansöz gibi kıvırmaya gerek yok! Politikacılar ve dansözler gibi kıvırmayın ! Dik durun, Eğilmeyin, bizler yetkilileri bizlere hizmet etmesi için seçimle seçiyoruz. Bizlere ahkam kesin, artistlik yapsın diye değil! Bizlere hizmet etmeleri için, yokluğumuzla ilgilenip, acımızı paylaşıp, derdimize derman olsunlar diye bir makam veriyoruz. Kötüyü gönderip doğruyu seçme hakkımız olan seçme ve seçilmeyi kullanmak gerekmektedir. Önümüzdeki seçim bizler için çok önemli ben 100 yılın seçimi diyorum!

Ya var olucaz ya da yok olucaz! Herkes duysun ve bilsin önerim şu! Bir insanın laflarına değil İCRAATLARINA bakınız. Nemrut, Buhtunnasr, Firavun ve niceleri neler yaptılar! Ne oldular ! Güç ve makam sahibiydiler. Yıkılıp gittiler! Ne Süleyman’a kaldı, nede Yavuz’a !

Bizim İstiklal Marşı’mız Korkma diye başlıyor. Korkma! Vatandaş patron biziz biz.

Güç ve makam sahibi, bulunduğun makama saygım sonsuzdur lakin söylemek istediğim; Firavunlaşma, Nemrut gibi olma! Tabutun sağ tarafından boş eli sallanan padişahı düşün. Gururlanma Padişahım, senden büyük yaradan var! Sloganını unutmayıp hizmetlerinin devamı diliyor, siz değerli okuyucularımızın bizleri yalnız bırakmamalarını istiyoruz.

Muhammet Çay