Tarihi mekanların yeniden ihyası sürüp gidiyor. İstanbul da hummalı çalışmaların bitip tükenmediğine şahit oldum. Hayat kendi devinimine yeni katmanlar ekliyor bunu İstanbul da yaşamadıktan sonra anlamak mümkün olmuyor.

Ağustos ayının ilk haftalarının İstanbul da geçirdim. Hazırlıklı gitmek plan program yapmak  gerekti bunları eksiksiz yerine getirmek mümkün mü? Bazen evet çoğunlukla da hayır demek lazım. Zuhurat tabiri ne kadar eksik de olsa İstanbul için şart olan bir sır.

Nem ve sıcak alışık olmadığım ikili bunların bir arada olmasını Maraş ta anlamak ve yaşamak zor.

Genç Dergisinin yeni mekanına taşınmasına şahitlik ettim. Lütfi ARSLAN, Süleyman YAZICILAR dan sonra Yahya UYAR la yoluna devam eden erdemli yürüyüş kendi mecrasında bereketiyle ilerlemeye devam ediyor.

Genç dergisi sosyal sorumluluk projelerine ev sahipliği yapıyor.

Yoğun faaliyet hazırlıklarına şahit olduğum dergi yönetimi Yahya UYAR ın tecrübe ve ferasetiyle bayrağı bir adım daha ileriye taşıyacak buna inanıyor ve işaretlerini de görüyorum.

Yahya UYAR a bu yürüyüşte eşlik eden değerli insanları da anmak istiyorum

1-      TAHA SÜHA ŞİMŞEK

2-      MAHMUT ŞADOĞLU

3-      BAYRAM KARAAĞAÇ

4-      RECEP KİBİR

5-      ABDULLAH KOÇAK

Medrese de insanlara hizmet eden gönül insanlarını da unutmam mümkün mü?

Aziz Mahmut Hüdayi hazretlerine yakın olmanın feyziyle zorlukların üstesinden gelmeye çalışan bu insanlar kadim bir yolun da erleri aslında.

Bilgiyle donanmanın şart olduğu bu zaman aralığında işleri zor da olsa bunun sağlayacağı erdemi ülkü gereği gören erleri tebrik ediyorum.

Aylık programların bazısını duydum.

Aşure ikramı, limonata sunumu, iftarlar, gezi organizeleri ve konferans, paneller.

Her haftası doldurulan çalışmaların bereketli olmasını diliyorum.

09/08/2022 günü MAARİF VAKFI  görevlisi DURSUN SARI yı GENÇ te dinledim. Afrikayı bu şekilde bilmiyordum , farklı coğrafyaları yaşayan bu insanların şahitliklerini dinlemek insana ezel ebet yaşama bahtiyarlığını veriyor.

Nefes almak istiyorsanız gönüllü katılımlar da bulunun.

Minkarinzade medresisi hakkında yakında bir da kitap da yayınlanacağını buradan sizinle paylaşayım. Yahya UYAR  Beye ve ekibine esenlikler dilerim duam onlarla beraber.