Ala Palace’da düzenlenen muhteşem düğün töreninde, genç çifti sevenleri yalnız bırakmadı. Çiftin nikahını Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek kıydı. Çiftin nikah şahitliklerini ise kentin siyasileri ve önde gelen iş insanları oldu. Çiftin evlilik cüzdanını Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, takdim etti. Vali Coşkun, evliliğin kutsallığından bahsederek sevgi ve saygının hiç bitmemesi temennisiyle genç çifte bir ömür boyu mutluluklar diledi.

GENÇ ÇİFTİMİZE 2 CİHANDA SAADET DİLİYORUM

Ekran Resmi 2022-10-04 14.02.15

Çiçeği burnunda evli çiftin nikahını kıyan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise, çiftin birbirlerine sevgi, saygı ve hoşgörüde kusur etmemesi gerektiğini belirtti. Başkan Mahçiçek; “Bugün burada nikah akdi ile genç çiftimizin evliliklerini gerçekleştirdik. Bizim toplumumuzun temeli olan çekirdek ailemizin sürekliliği çok önemli. Evlilik aynı zamanda hepimiz de biliriz ki sabır işidir. Çiftimizin saygı ve sevgiyle birbirlerine sımsıkı sarılmalarını diliyorum. Her 2 aileyi tebrik ediyor, genç çiftimize de 2 cihanda saadet diliyorum” dedi.

ÇOCUKLARININ MUTLULUĞUNU GÖRMEK HER ANNE VE BABANIN EN BÜYÜK DUASIDIR

Ekran Resmi 2022-10-04 14.02.41

İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı da evladının en özel ve en mutlu gününde kendilerini yalnız bırakmayan dostlarına teşekkür ederek "Çocuklarının mutluluğunu görmek her anne ve babanın en büyük duasıdır. Çok şükür bugün biz de evladımızın mürvetine şahit olduk. Bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Evlatlarımıza mutluluklar diliyorum" diye konuştu.

Aynı zamanda genç çiftin nikah şahitliğini de yapan Damat Halil Can Küçükdağlı'nın amcaları Çalışkan Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükdağlı ve Kuyumcu Şaban Küçükdağlı’da çifte mutluluk yaşadıklarını ifade ederek; “Evlatlarımızın en mutlu gününe şahit olmak bizler için çok güzel bir duygu. Mutluluklar daim, yuvalan huzur dolsun inşallah" dediler. 

Bir ömür boyu iyi günde kötü günde birlikte olmaya "Evet" diyen Halil Can & Erva’da düğüne katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, çok mutlu olduklarını ifade ettiler ve "Darısı tüm bekarların başına" diyerek temenni de bulundular.

Ekran Resmi 2022-10-04 14.02.01

Düğüne aile dostlarının yanı sıra Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gül Çitil Okur, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Koordinatörü Ömer Oruç Bilal Debgici, Kahramanmaraş Sütçü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, DEKA Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Arslan Deveboynu, Kahramanmaraş Kadın Platformu Başkanı Zeynep Arkan, Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Neşe Yıldızhan, il müdürleri, STK temsilcileri, sanayici ve iş insanları katılım sağladı.

Ekran Resmi 2022-10-04 14.02.25

Ayrıca düğün TBMM'nin açılış takvimine denk gelmesi ve yoğun gündemleri sebebiyle düğüne katılamayan Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş,  AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, M. Cihat Sezal, Habibe Öçal, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Başkanı Fırat Görgel, Baro Başkan M. Burak Gül istiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül, Afşin Belediye Başkanı M. Fatih Güven, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, sanayici ve iş adamı Alişan Arıkan ve Abdülkadir Kurtul, Memur-Sen Genel Başkan, Mecit Erdoğan ve çok sayıda sanayici ve iş insanları telgraf ve çiçekleriyle tebriklerini ilettiler.