Elbistan Yetim Koordinasyon Merkezi'nde eğitim gören yetim çocuklar, belediye tarafından Lavanta Vadisi'nde tahsis edilen alanda fidan dikimi gerçekleştirdi.

Koordinasyon Merkezi Müdürü Fazilet Sevinç, fidan dikim etkinliğinde yaptığı konuşmada, çocukların baba özlemini bir nebzede olsa diktikleri fidanlarla giderebilmelerini istediklerini belirtti.FjX4uSYX0AMz3_W

Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'e desteklerinden dolayı teşekkür eden Sevinç, etkinlik kapsamında merkezde eğitim gören çok sayıda çocuğun babalarının ismini yaşatmak adına fidanlarını toprakla buluşturduklarını dile getirdi.

Göksun’da Yollar Ulaşıma Açık Göksun’da Yollar Ulaşıma Açık

Sevinç, amaçlarının çocukların içlerindeki ağaç sevgisine katkıda bulunmak olduğuna işaret ederek, "İçlerindeki o sevgi akışını bir fidana nakşetsinler. O fidanlar nefes alıp verdikçe inşallah çocuklarımızdaki bu sevgi bağı, baba özlemini gideren ormanlar oluşsun istedik." diye konuştu.FjX4tyaXoAEsXIG

Elbistan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Talip Doğan da, belediye olarak yetim çocuklar için çok anlamlı olan bu çalışmada yer almaktan mutluluk duyduklarını söyledi.