2018-2019 sezonu oynanmaya başladığı anda, tam her şeyin yolunda giderken bir anda Dünyayı kasıp kavuran COVİD-19 vakası tüm hızıyla Dünya’ya yayılmıştı. 2019’un Mart ayında da Türkiye’de insanları eve hapis etmeye başladı. Spor camiası da bundan en büyük yarayı aldı.

***

Kahramanmaraş amatör futbol kulüpleri gün geçtikçe sahalardan uzak kaldı. COVİD-19 un etkisi 2 yılı aşkın bir süre Türkiye’yi etkisi altına aldı ve insanlar sosyal hayata, futbola hasret kaldı.

***

2022-2023 yılına geldiğimizde spor anlamında tam başladık ve her şey rayında gidiyordu...

Ama 6 Şubat’ta meydana gelen merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler yaşandı. Yaşanan depremler 11 ilde can kaybı ve yıkımlara yol açtı. Yıkımın büyük olduğu Kahramanmaraş’ta da kaynaklara göre 13 bine yakın insanımız hayatını kaybetmişti.

***

Yaşanan büyük afette Kahramanmaraş’ta spor kulüpleri de etkilendi. Bölgesel Amatör Lig takımlarından İstiklal Spor ve Amatör küme takımlardan Helete Demirspor’dan da can kayıpları yaşandı. ‘’Asrın Felaketi’’ olarak nitelendirilen bu yaşadığımız büyük depremlerde, şehirde hayat da spor da durdu.

***

Sözümü 11 İli etkileyen depremlerde, hayatını kaybeden insalarımıza rahmet dileyerek ve hayatta kalan insanlarımıza da sabırlar dileyerek bitiriyorum.