IMG_2322

Ramada Otel’de düzenlenen programa protokol üyelerinin yanı sıra şehit yakını ve gaziler ile akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Mehmet Emin Terzioğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, salonu gezerek törene katılan davetlilerle sohbet etti, hatıra fotoğrafı çekildi. Resepsiyon Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti.

IMG_2225

AYNI RUHLA HEP BİRLİKTE GAYRET GÖSTERECEĞİZ

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun resepsiyonda yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. Yılını tüm ülke de olduğu gibi bizde büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Şuanda da kabul törenini resepsiyonu gerçekleştiriyoruz. Şehit aileleri, gazilerimiz ve toplumun her kesiminde hemşerilerimizle bir aradayız. Dün çelenk sunma töreniyle başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, bugün ilimizde tebriklerin kabul ve akabinde kutlama töreni ile devam etti. Geleceğimizin inşası bakımında Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte çok önemli adımlar atıldı. Biz, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, vatanı için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz. Mekânları cennet olsun. Bundan sonraki süreçte de Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ruhla ülkemizin daha da ileriye taşınması için, Kurtuluş Savaşında Türk Milleti olarak  birlik beraberlik içerisinde her türlü imkânsızlığa rağmen o destanı yazdıysak ve sonrasında Cumhuriyet kurulduysa aynı ruhla hep birlikte gayret göstereceğiz. Ben tekrardan Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

IMG_2359

BURALARA NASIL GELDİĞİMİZİ ÇOK İYİ BİLMEMİZ LAZIM

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise şunları kaydetti: “Kutlamalara sabah valilikte kabullerle başladık akabinde de tören geçidimiz oldu, şuanda da resepsiyondayız. Cumhuriyetimizin kuruluşunda çok büyük bir emek, çok büyük bir mücadele var. Buralara nasıl geldiğimizi çok iyi bilmemiz lazım. Cumhuriyetimiz 99 yıldır, milletimizin desteğiyle, gayretiyle, birlik ve beraberlik içinde gelişerek devam ediyor. İnşallah aynı bilinç içerisinde Türkiye’yi ve Cumhuriyetimizi daha da ileriye götürmek için gayret ediyoruz. Gelecek sene Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılı başlıyor. Dün de Sayın Cumhurbaşkanımız, 2023 vizyonumuzu açıkladı. 2. Yüzyılda da hangi hedefler doğrultusunda çalışacağımızı açıkladı. Bugünde Türkiye hamdolsun ilk yerli aracını banttan indirdi ve Cumhurbaşkanımızın katıldığı törenle hizmete açıldı. Bunlar çok önemli şeyler, bu vatanın kuruluşunda çok büyük emek var, ecdadımızı şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

IMG_2375-1

BU KAHRAMANLIĞI BU DÜNYADA YAPACAK BAŞKA BİR ÜLKE YOK

Resepsiyona katılan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Valiliğimiz koordinasyonunda düzenlenen resepsiyona katıldık. Burada çok sayıda İş İnsanlarını hem de Kahramanmaraş’ın üst düzey yöneticilerini görme imkânı bulduk. Bu ülke güzel ülke, bu ülkenin insanları güzel insanlar, bu ülkenin insanları paylaşmayı sever. Biz toplumumuz merhametlidir, böyle toplumdan da böyle kahramanlık çıkar. Bu kahramanlığı bu dünyada yapacak başka bir ülke yoktur. Düşünün ki 1. Dünya Savaşı’ndan sonra bölmüşler parçalamışlar; ne silahınız var, ne ordunuz var ama Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde küllerinden bir millet doğmuş, işgalcileri topraklarımızdan def ederek Türkiye Cumhuriyeti diye yeni bir devlet kurmuşuz ve Türkiye Cumhuriyet’i bugün 99. Yaşında. Allah’ın yardımıyla da bu devlet kıyamete kadar yaşayacak. Bütün Kahramanmaraşlı kardeşlerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.

IMG_2361

IMG_2303IMG_2248IMG_2192