Anadolu İnternet Gazetecileri Federasyonu tarafından, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programı düzenlendi. Gaziantep Üniversitesi Mavera Atatürk Kültür Sahnesi'nde düzenlenen törende, Nevşehir, Kırşehir, Mersin, Kahramanmaraş, Ordu, Kilis, Şanlıurfa, Muğla, Batman, Siirt, Şırnak, Adıyaman, Mardin ve Malatya’dan Gaziantep’e gelen gazeteciler ödülleriyle buluştu. Öte yandan gazeteciler, Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileriyle de bir araya geldi. Program kapsamında, deprem bölgesi illerde faaliyetlerini yürüten cemiyet başkanlarına da ödülleri takdim edildi. Kahramanmaraş adına ödülü Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Mahmut Beyaz aldı.

GAZETECİLER ZORLU BİR MESLEĞİ SÜRDÜRÜYOR

Başkan Güngör; “600 Milyon TL’lik Dere Islahı Projesi Tekir’e Hayırlı Olsun” Başkan Güngör; “600 Milyon TL’lik Dere Islahı Projesi Tekir’e Hayırlı Olsun”

I M G 5463-1

Programda konuşan Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı ve Anadolu İnternet Gazetecileri Federasyonu Başkanı Arif Kurt,  gazetecilerin zorlu bir mesleği sürdürdüğünü belirterek şu sözleri kaydetti; “Deprem bölgesinin cemiyet başkanlarını Gaziantep'e davet ederek ödül törenini düzenledik. Depremlerin yıl dönümüne de çok kısa bir süre kaldı. Depremlerde hayatını kaybeden bütün deprem şehitlerine Allah'tan rahmet diliyoruz. Ayrıca İsrail'in Gazze'de yaptığı ve dün itibarıyla 112 gazetecinin hayatını kaybettiği zulmü de buradan lanetliyoruz ve kınıyoruz."

T T T T

Programa, Gaziantep Vali Yardımcısı İlker Eker, AK Parti Gaziantep Milletvekili Eyüp Özkeçeci, CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, cemiyet başkanları, öğrenci ve akademisyenler katıldı.

Editör: Didem Kayabaşı