Kahramanmaraş Ahilik Hareketi Derneği tarafından organize edilen Esnaf Buluşmaları etkinliğine katılan Piserro ve Orkis Termal Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Kısakürek, şehrin turizme ihtiyacı olduğunu, özellikle Gaziantep’le kıyaslandığında coğrafi olarak daha güzel bir şehir olduğunu söyledi.

Ekran Görüntüsü 2024 05 08 101613

PROJELERİMİN ONAYLANMAMASI İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPTILAR

Kendisinin 75 yaşında olduğunu, birçok kez projeler hazırlattığını ama bu projelerin hiçbir zaman siyasetçiler tarafından önemsenmediğini sitem dolu sözlerle anlatan Kısakürek, sözlerine şöyle devam etti; “Ben 75 yaşındayım, ben beni bildim bileli neler çektiğimi ben bilirim. Bizi sek ve idare edenler milletvekilleri, belediye başkanları bana biraz yardımcı olsalardı şuan da Kahramanmaraş’ta italyanların diktiği dünya markası takım elbiseleri biz üretirdik. Bir dünya Kahramanmaraş için proje dosyam var ancak bana destek değil köstek oldular. 11 yıl uğraştığım proje dosyalarımı dönemin milletvekili Nevzat Pakdil’e götürüyorum, beni güzelce karşılıyor. Ben çıktıktan sonra projelerimin onaylanmaması için elinden geleni yaptı.

MARAŞ'TA OLAN DOĞAL GÜZELLİKLER HİÇBİR YERDE YOK

Kahramanmaraş’ın turizme ihtiyacı var. Kente, sanayi çok güzel şeyler vermiş ama kirlettiği şeye bakıyoruz ki, barajlarımızı kirletiyor. Kirlettiği sularımız belkide bir asırda temizlenmez. Kahramanmaraş, doğal su kaynakları sıralamasında Türkiye’de birinci, dünyada üçüncü sırada yer alıyor fakat turizm potansiyeli olarak baktığımızda şehirde malesef turizm yok, sıfırın altında. Depremden öncede bu böyleydi. Ağzımızı açtık mı? Efendim Antep'te şu var, Antep'te bu var. Ya Maraş'ta olan doğal güzellikler hiçbir yerde yok. Yavşan’ı, Başkonuş’u, Andırın'ı, Tekir'i, fırnızı, Göksun’u hiçbir yerde  yok. Kahramanmaraş, 4 mevsimi yaşayan bir şehir, 9 ay güneş gören bir şehir. Trabzon’da ise 9 ay yağmur var ama git bak, turist dolu. Bu yapıyla Kahramanmaraş hiçbir mesafe katedemez.”

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN