AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, yaptığı açıklamada ulusal ve yerel siyasete dair önemli mesajlar verdi. Ünal, “Kahramanmaraş sadece bir mimariden değildir. Kahramanmaraş aynı zamanda bir ruh ve imandan ibarettir. Bizim kavgamız kardeşlerim kuru bir iktidar kavgası değildir. Biz büyük bir ruhun, büyük bir imanın, büyük bir medeniyet iddiasının kavgasını veriyoruz. Bunun böyle bilinmesi gerekir” diye konuştu.

 

KATİL PKK DİYEMEDİNİZ!

2. ŞİRE FESTİVALİ’NİN TARİHİ BELLİ OLDU 2. ŞİRE FESTİVALİ’NİN TARİHİ BELLİ OLDU

Ünal, “Biz Anadolu'yu arkamıza alıp, dünyaya meydan okuyoruz. Yoksa birileri gibi dünyayı arkasına alıp Anadolu'ya saldıranlardan değiliz. Tam tersine Anadolu'yu arkasına alıp dünyaya ‘Dünya beşten büyüktür’ diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşlarıyız. Kahramanmaraş işte bu ruhun şehridir. Kahramanmaraş bu kavganın şehridir. Kahramanmaraş Abdal Ağa’nın şehridir. Dönüyorlar bu ülkenin polisine katil polis diye bağırıyorlar. Diyorum ki bir kere olsun katil PKK demediniz. Ama siz kalkıp ne diyorsunuz? Katil polis diyorsunuz” dedi.

 

ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI YAPIYORLAR

Grup Başkanvekili Ünal, “Cumhurbaşkanımıza küresel çözüm iradesiyle ilgili, küresel barış vizyonuyla ilgili dünyanın her yerinden övgüler yağıyor. Peki soruyorum bunlar niye Cumhurbaşkanımızdan rahatsızlar? Bakın bir şey söyleyeyim. Siyasi rakip olmaları gayet normal. Siyasette rekabet vardır. Cumhurbaşkanımızın karşısında tabii ki siyasi olarak bir rekabet ortaya koyacaklar. Fakat bunlarınki siyasi rekabet değil. Dillerine bakarsanız bunların ki maalesef düşmanlık. Muhalefette düşmanlık olmaz. Muhalefetle rekabet olur. Ama düşmanlık olmaz. Bunlar maalesef Erdoğan düşmanlığıyla AK Parti düşmanlığıyla maalesef artık kiminle iş birliği yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

 photo1663067351 (2)

TÜRKİYE’NİN YÜZYILI BAŞLIYOR

Ünal konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Derler ki yani eskisi olmayanın, yenisi olmaz. Dünü olmayanın bugünü de olmadı. Dünü unutmamamız gerekiyor. Ben de diyorum ki yetmiş yıllık, seksen yıllık sorunları çözen irade bugünün sorunlarını da çözer. Yeter ki biz sağlam duralım. Sıkı duralım. Çünkü bütün dünya şu anda. Evet. Bir küresel daralmadan geçiyor. Ama hamdolsun devlet millet beraberliğiyle Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hiç kimseyi darda, zorda bırakmayız. Ve bu sorunlar da önümüzdeki süreçte inşallah çözülecektir. Ve şundan emin olun, 2023’te, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında biz diyeceğiz ki Türkiye'nin yüzyılı başlıyor.”açılış (80)