Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde kurulan uçak parçası üretim tesisinde. "Nesil 5" olarak bilenen yerli savaş uçağı KAAN'ın ve göklerin ateş kanadı olarak bilenen ATAK 2 ağır taarruz helikopterlerinin aviyonik (bakım-onarım) parçalarının üretimine başlanılacağı kaydedildi.

KSÜ ile Azerbaycan Hazar Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı KSÜ ile Azerbaycan Hazar Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

0X0 Kahramanmarasta Baslanacak Kaan Ve Atak 2 Icin Uretilecek 1706263276943

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, "TUSAŞ tesislerinde göklerin çelik kanatlarının parçaları, ayrıca yine göklerin ağır abisi ATAK 2 helikopterinin bazı parçalarının üretimine başlanacak. Bu gurur başta Türkoğlu'na daha sonra ülkemize yeter" dedi.

Türk Savunma Sanayinin eriştiği seviye, gelecek hedefleri ve kritik projelerin hepsinin gün yüzüne çıktığını kaydeden Başkan Okumuş, "Bu coğrafyada ayakta durmak ve mazlum seslerin umudu olmak için güçlü savunma sanayi gerekiyor.

0X0 Kahramanmarasta Baslanacak Kaan Ve Atak 2 Icin Uretilecek 1706263280485

Çok şükür ki artık bizde ona ulaştık. Türkoğlu ilçemizde bulanan TUSAŞ tesislerinde, nesil 5 olarak bilenen yerli savaş uçağımız KAAN'ın ve göklerin ateş kanadı olarak bilenen ATAK 2 ağır taarruz helikopterlerinin aviyonik parçalarının üretimine başlanılacak. Türkoğlu ilçemiz bu üretim ile birlikte artık global dünyanın bir üretim parçası olarak adını tarihe yazdıracak. Başta dünya liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, genç mühendislerimize, beyin kadrosuna teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi