Türk Halk Müziği’nin unutulmaz isimlerinden ve DEKA Müzik Grubu’nun sanatçılarından Engin Nurşani’nin eserleri tekrardan seslendirildi. 25 Aralık 2020’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Nurşani’nin ölümünün 2. yılında DEKA Müzik Grubu sanatçılarından babası Ali Nurşani, oğlunun ‘Aman Ha Ölüm İsteme’ parçasını, Aynur Bolat ise ‘Yabancı’ adlı parçasını ölümsüzleştirdi. 
9 Ocak 1984’te Almanya’da dünyaya gelen ve 2003 yılında albüm çıkartmak için Türkiye’ye gelen Engin Nurşani, 25 Aralık 2020’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. 
ENGİN NURŞANİ KİMDİR?
Türkiye’de ilk defa 19 yaşındaki bir alman genç Türk Halk Müziği albümü çıkardı. 1984 yılında Almanya'nın Köln şehrinde dünyaya gelen Engin Nurşani, 8 yaşında bağlama çalmaya başladı. Annesi Alman, babası Türk vatandaşı olan Engin Nurşani, çıkardığı albümünde bağlamalarını kendi çaldığı Engin Nurşaninin en büyük özelliği Almanya’da tamamen Türk örf ve adetleriyle yetişmesi ve Türkçeyi Anadolu şivesiyle konuşmasıdır. Engin Nurşani yeni çıkan “Adına Bir Çizik Çektim' isimli albümü ile bir aylık gibi kısa bir sürede müthiş bir satış grafiğini yakaladı.

Ali Nurşani Aman Ha Ölüm İsteme: https://youtu.be/P9lVabgWdeo

Aynur Bolat Yabancı : https://youtu.be/r0L7SYS3GZ4