31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Ocak’ta büyükşehir belediye başkan adaylarını tanıtmıştı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, mevcut il başkanı Av. Fırat Görgel olarak açıklanırken, il başkanlığı makamına vekaleten AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanvekili Cüneyt Doğan getirilmişti. Genel merkez tarafından alınan karar doğrultusunda Doğan, İl Başkanlığına asaleten atanarak, yeni AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı oldu. Doğan’a atanma yazısını Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in onayıyla, İl Koordinatörü ve Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu takdim etti.

KAHRAMANMARAŞ’I DAHA YAŞANABİLİR HALE GETİRECEĞİZ

Kahramanmaraş'ı daha ileriye taşımak, halkın refahını artırmak ve şehri daha yaşanabilir bir hale getirmek için görevini layıkıyla sürdüreceğini belirten AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Cüneyt Doğan; “Öncelikle, bana bu sorumluluğu tevdi eden Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye, AK Parti Genel Merkezi'ne, Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir beyefendiye, Kahramanmaraş İl Teşkilatımıza ve değerli dava arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. AK Parti'nin misyonu ve vizyonu doğrultusunda, Kahramanmaraş'ımızı daha ileriye taşımak, halkımızın refahını artırmak ve şehrimizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için buradayız. Bizler, hizmet için varız, milletimizin taleplerini dinleyerek, ihtiyaçlarına cevap vermek için gece gündüz çalışacağız. Kahramanmaraş, tarih boyunca vatanseverliği, birlik ve beraberliğiyle ön plana çıkmış, her zaman milletimizin yanında olmuş bir şehirdir. Biz de bu mirası daha da ileriye taşıyacak, şehrimizin potansiyelini en üst seviyede değerlendirecek çalışmaları gerçekleştireceğiz. Hep birlikte, el ele vererek, Kahramanmaraş'ımızı daha da ileriye taşıyacağımıza olan inancım tamdır. Sizlerle birlikte çalışmak, şehrimize hizmet etmek benim için büyük bir onur. Birlikte başaracağımıza yürekten inanıyorum” sözlerini kaydetti.

CÜNEYT DOĞAN KİMDİR?

1988 yılında Gaziantep Üniversitesi Kahramanmaraş Meslek Yüksek Okulu İktisadi İdari Program İşletmecilik Bölümünü kazanan Doğan, 1990 yılında bölüm 2’ncisi olarak mezun oldu. 1991 Yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini kazanan Doğan, 1995 yılında mezun oldu. 14 Ağustos 2001 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan Adalet ve Kalkınma Partisinde gönüllü olarak çalışan Cüneyt Doğan, 2009 yılında gerçekleştirilen 3’üncü Kahramanmaraş İl Olağan Kongresinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başladı. Cüneyt Doğan, 2009 yılında AK Parti tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi Eğitimlerini tamamladı. 2009 yılı sonlarına doğru AK Parti Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreterliği görevini üstlenen Doğan, 2013 yılı itibariyle İdari ve Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaparken, 2018 yılında Çağlayancerit İlçe Koordinatörlüğü görevi yürütmeye başladı. 2021 yılına kadar ilçe koordinatörlüğü görevini sürdüren Doğan, halen AK Parti Kahramanmaraş İdari ve Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Siyasi ve iş hayatını başarılı bir şekilde sürdüren Doğan, 2016 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünü 2 yılda tamamlayarak eğitim hayatını taçlandırdı. Cüneyt Doğan, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN