Whatsapp Image 2024 03 21 At 13.47.45 (1)

31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala belediye başkan adayları çeşitli bölgelere ziyaretler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda adaylığını açıkladığından bu yana durmaksızın çalışan Gelecek Partisi Onikişubat Belediye Başkan adayı Muharrem Çevik, bu kez de Ilıca bölgesine ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Çevik; Ilıca, Sarıgüzel, Ketmen ve Hacıbudak mahallelerini ziyaret eden Çevik, gençlerle toplanarak onların eğlencelerine de ortak oldu. Çevik, Onikişubat’a gençlerin istek ve ihtiyaçlarına göre tesisler yapacaklarını belirtti. Aynı zamanda köylerdeki çiftçi ve hayvancı vatandaşlarla da konuşan Çevik, Başkan seçildiği taktirde kırsal kesim insanına tam destek vereceğini, hayvancılık ve tarım konusunda çeşitli yardımlarda bulunacaklarını söyledi. Her zaman vatandaşlarla iç içe olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Çevik, gittiği mahallelerde coşku ve sevgi seliyle karşılandı.

Whatsapp Image 2024 03 21 At 13.47.47

EVLENEN GENÇLERE 300 BİN TL HİBE DESTEĞİ

Onikişubat’ta gençlerin vakit geçirebilecekleri sosyal alanlara önem vereceklerini belirten Gelecek Partisi Onikişubat Belediye Başkan adayı Muharrem Çevik; “Onikişubat ilçesi Hacıbudak köyündeyiz. Gördük ki gençler eğlenmek için motorlarla bir araya gelmişler biz de onlarla beraberiz. Gençler eğlence ve uğraş yerleri arıyorlar. Ben bu gençlerimize söz veriyorum, Hacıbudak gençlerinin önünde tüm Onikişubat gençliğine söz veriyorum ki belediye başkanı olduğumda gençlere spor tesisleri, yüzme havuzları ve bu tarz uğraş alanları açacağım. Gençlere iş ve istihdam alanları oluşturacağız. Her gittiğim yerde verdiğim gibi burada da söz veriyorum, burada da iş alanı açıp meyvecilik ve hayvancılığı geliştireceğiz. Burada hayvancılık ve bağcılıkla ilgili destekler vereceğiz. Belediyenin kazandıklarını gençlere, kadınlarımıza tüm vatandaşlarımıza harcayacağız. Buradan evliliğe teşvik etmek amacıyla gençlerimize çağrıda bulunuyorum; evlenen gençlerimize belediyenin hibesi olarak 300 bin TL hibe desteği vereceğim” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 21 At 13.47.46 (2)

KIRSAL KESİM İNSANLARIMIZI FIRSATÇILARA BOĞDURMAYACAĞIM

Başkan Çevik, Onikişubat’a başkan seçildiği taktirde kırsal kesimlerin geçim sıkıntılarına da destek olacağını vurgulayarak; “Onikişubat kazanacak, köylerimiz kazanacak. Kırsal kesim insanlarımıza, destek vermemiz lazım. Hayvancılığa ve tarıma destek vermemiz gerekiyor. Kalkındırmamız için mazot desteği, fide desteği, fidan desteği vermemiz gerekiyor. Fidanı, tohumu ve hayvanların yemini ücretsiz dağıtacağız. Hayvanları hiç kimse evinin altında beslemeyecek onlar için her köye barınaklar yapacağız. Vatandaşlarımız modern bir şekilde hayvanlarını besleyecekler inşallah. Belediye halk kompleksleri yapacağım. Hal fiyatından değil, market fiyatından satın alacağım. Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızı halcilere boğdurmayacağız. Özellikle kırsal kesime çeşitli destekler vereceğiz. Onların derdinden anlıyorum beş on fidan ektikleri zaman kurtarmıyor. Bu yüzden mazot ve hayvan desteği de vereceğim. Kahramanmaraş’a da geldikleri zaman verilen kuzu ve keçilerin etini, sütünü, peynirini hal komplekslerinden, marketlerden, et tanzim yerlerinden, belediyenin tarım kredisiyle alacağım. Kırsal kesim vatandaşlarımızı fırsatçılara boğdurmayacağım” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 21 At 13.47.45

Editör: Çağatay Gedik