31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Av. Fırat Görgel, Şairler Tepesi’nde düzenlenen “Basın ve Medya Buluşması” programında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programda, 6 Şubat depremlerinin ardından Kahramanmaraş’ın yeniden ihya ve inşa süreci ele alınırken, konut ihtiyacı, altyapının yeniden kurulması ve şehrin sosyal imkanlarının artırılması gibi yaşamsal konular detaylı bir şekilde konuşuldu. Başkan Görgel, bu süreçte yerel yönetimlerin, merkezi hükümetin ve sivil toplum kuruluşlarının ve basın organlarının koordineli bir şekilde çalışmalarının önemine vurgu yaparak, Kahramanmaraş'ın bu zorlu dönemi hızla atlatarak yeniden eski canlılığına kavuşmasını hedeflediklerini belirtti.

I M G 9102

VATANDAŞLARIMIZIN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATACAĞIZ

Yeni Kahramanmaraş’ın imarı ve inşası noktasında tüm kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde çalışma yürütüldüğünü vurgulayan Başkan Görgel, “Mahalli İdareler Genel Seçimlerini tamamlayarak mazbatalarımızı aldık ve göreve başladık. Hamdolsun sükûnet içerisinde bir seçim dönemi atlattık. Sonuçların şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah gerek ilçe belediye başkanlarımız gerek meclis üyelerimizle büyük bir hassasiyet içerisinde şehrimize hizmet edeceğiz. Hemşehrilerimize vermiş olduğumuz sözler var. İnşallah vizyon projelerimizi bir öncelik dahilinde 5 yıllık çalışma süremiz boyunca hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için gecemizi gündüzümüze katacağız. Yeni Kahramanmaraş vizyonu doğrultusunda gerek merkezi hükümetimiz gerek kamu kurumlarımız tarafından yoğun gayret gösteriliyor. İnşallah tüm kurumlarımızla el ele vererek şehrimizi çok daha iyi noktalara taşıyacağız. Sağlıktan eğitime, spordan kültürel faaliyetlere tüm alanlarda hayata geçireceğimiz yatırımlarla yeni Kahramanmaraş’ı hep birlikte inşa edeceğiz.

ŞEHRİMİZDEKİ TÜM HEMŞEHRİLERİMİZLE ARKADAŞ OLACAĞIZ

Ramazan Bayramı’nın ardından ilk mesai gününde Büyükşehir Belediyemizde çalışma arkadaşlarımızla bir araya geldik. Kurumumuzda oluşturacağımız huzur iklimini şehrimizin tamamına yayacağız inşallah. Tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte hemşehrilerimizin gönüllerine girmek için yoğun gayret göstereceğiz. Bürokratından siyasetçisine, basın mensubundan sivil toplum kuruluşlarına kadar huzur iklimini oluşturduğumuzda başarının da geleceğini biliyoruz. Biz şehrimizdeki tüm hemşehrilerimizle bir dost, bir arkadaş olacağız. İnşallah böylece şehrimizi örnek gösterilecek iller sıralamasına girdireceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Çağatay Gedik