2023 yılında yapılacak seçimler öncesi siyasi partilerin temsilcileri saha çalışmalarına hız kazandırdı. Bu kapsamda ülke ve Kahramanmaraş’a dair sorunları sık sık meclis gündemine taşıyan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, gazetemize ziyarette bulundu. Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Mahmut Beyaz tarafından karşılanan Milletvekili Aycan, Milliyetçi Hareket Partisi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Aycan, ayrıca ülke gündemine dair açıklamalarda bulunarak, aileleri tarafından dilendirilen küçük yaştaki çocuklara vurgu yaptı.

BUGÜNLERDE ÇOCUKLARIN İSTİSMARI ÇOK KONUŞULUYOR

Son günlerde yaşanan çocuk istismarlarına değinen Aycan, “Çocuklar, bizim geleceğimiz açısından çok önemli. Bugünlerde çocukların istismarı çok konuşuluyor. Aslında sokaklarda çalıştırılan çocuklarda bizim çocuklarımız. Bu ayrı bir istismar ve ihmal diye düşünüyorum. Özellikle halkın yoğun olduğu yerlerde dikkat çekecek şekilde kullanılan çocuklar var. Sokakta çalıştırılan çocuklar dediğimiz zaman daha çok böyle mendil sattırılan, çöp toplattırılan ve dilendirilen çocuklalar aklımıza geliyor. En kötüsü de bunların bir kısmına ailesi tarafından yaptırılıyor. İster ailesi tarafından isterse başkaları tarafından yaptırılıyor olsun bunları kabul etmek mümkün değil. Bu çocuklar hepimizin çocukları, sahip çıkmamız lazım. Sorun bu çocuklara para vererek çözülmez. Bunu doğru bulmuyoruz. Hatta bu durumu körüklüyor. Tersine bu çocuklara yardım etmek istiyorsak aileleri ile konuşmak lazım. Eğer bu şekilde çocuğu ihmal ve istismar edeceklerse çocuğu ellerinden almak ve çocuk evlerinde barınmalarını sağlamak, eğitimlerini sağlamak daha büyük katkı sağlayacaktır. Bu çocukların ailesi tarafından bile kullanılmasına izin vermemek lazım. Çocuğun yeri okuludur, sıcak evidir. Eğer böyle bir ortam yoksa da devlet olarak bu çocuklara sahip çıkmamız gerekir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.  

IMG_0043-1

TEK BİR İSİM ÜZERİNDE ANLAŞAMAYACAKLAR GİBİ GÖRÜNÜYOR

Cumhurbaşkanlığı seçimi için 6’lı masaya da değinen Sefer Aycan, “6’lı masa adayını çıkaramayacak gibi görünüyor. Tek bir isim üzerinde anlaşamıyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu aday olmayı çok istiyor. Fakat 6’lı masadan, masanın dışındakilerden veya uluslararası camiadan pek destek göremiyor. Aday olmak istediğini çok belli ediyor ve CHP tabanı da aday olmasını istiyor. Fakat 6’lı masada özellikle açık bir şekilde Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmıyor ve destek vermiyor. Farklı bir arayışlara gidiyorlar. Tabi bunlar 2 senedir toplanıp ayrılıyorlar. Seçim geldi çattı fakat bir isim üzerinde anlaşamadılar. Tek bir isim üzerinde anlaşamayacaklar gibi görünüyor. Büyük ihtimalle çoklu adaya doğru gidiyorlar.  En son biliyorsunuz Ekrem İmamoğlu’nu, Meral Akşener açık bir şekilde destekliyor. Hatta beraber kutlama yaptılar. Ekrem İmamoğlu’nu sahipleniyor, ondan medet umuyor. Burada Meral Akşener’in durumu ilginç, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmıyor, onunla kazanamayacaklarını düşünüyor. Fakat kendisi de cesaret edip adayım diyemiyor. Israrla Kılıçdaroğlu ile olmayacağını söylüyor ama kendisinin çıkması lazım, kendisi de çıkmıyor. Çünkü 2018 seçimlerinde, o boyunun ölçüsünü aldı. Kendisi aday olmayıp başkasını kullanmaya çalışıyor. O yüzden 6’lı masa darmadağınık. Hatta bu dağınıklık böyle devam ederse bütünüyle dağılacak gibi de görülüyor. Şurada seçimlere 5-6 aylık gibi bir süre kaldı. Çok bir belirsizlikleri var. Son günde bir aday çıkarmaları ciddiyetsizlik diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanlığı sisteminde Cumhurbaşkanı çok önemli. Mutlaka bir programı olması gerekiyor. Göstermelik herhangi bir kişiyi oraya oturtmak olmaz. İktidar arayışı içerisinde olan bir kişi olması lazım. Bu yönden tamamen bir çıkmaz içerisinde olduklarını düşünüyorum.

YENİ BİR YAPI OLUŞTU

Acil yıkılacak 4 bin 503 binadan 2 bin 590'ında çalışmalar tamamlandı Acil yıkılacak 4 bin 503 binadan 2 bin 590'ında çalışmalar tamamlandı

Partimiz seçim sürecinde. Kahramanmaraş İl Başkanlığında değişiklik oldu. 2023 yılında yapılacak seçimde genel merkezimiz özellikle İl Başkanlarından, aday olmak isteyenlere aday olmak istiyorsanız görevinizden ayrılın dedi. Bu doğrultuda Kahramanmaraş İl Başkanı adaylık düşündüğü için görevinden ayrıldı. Yeni bir yapı oluştu. Seçimlere gitmeden önce yeni bir yapı oluşturmak gerekiyor. Aday olanların boşalttığı yerlere yeni il başkan ataması oldu. Yaklaşık 30 ilde il başkanları genel seçimlerde milletvekilliği adaylığı düşündüğü için görevini bıraktı. Kahramanmaraş’ta yeni atanan il başkanımız görevine başlayacak. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Yeni bir hareket, yeni bir yapıyla birlikte milletvekilliği seçimlerine, arkasından kongremiz var, daha sonra ise belediye başkanlığı seçimlerindeki çalışmalarımızı bu yeni ekiple sürdüreceğiz. Şimdiden hepsine başarılar diliyorum.

2023 YILINDA ÇOK CİDDİ BİR SEÇİM SÜRECİ VAR

Yeni yıl, yeni umutlar, yeni heyecanlar, yeni motivasyonlar demek. Herkes için, ülkemiz için, Türk Toplumları için, milletimiz için hayırlı uğurlu olsun. Tabi önümüzde 2023 yılında çok ciddi bir seçim süreci var. Hem Cumhurbaşkanlığı seçimi hem de milletvekilliği seçimi olacak. Daha tarihi belli değil ama büyük ihtimalle Haziran ayı başı gibi olacak. İnşallah 2023 seçimleri ülkemiz için hayırlı olur. Hükümetimiz görevi başında. Cumhur İttifakı canla başla hizmet etmek için yarışıyor. Herkes görevini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Bu doğrultuda 2023 yılı çok umut beslediğimiz bir yıl. Sadece 2023 yılı için değil ondan sonraki yıllarda da önemli adımlar atacağız. Biz Cumhur İttifakını 2023 yılı için değil 2053 sonra 2071’e kadar birliktelik içerisinde Türkiye’nin geleceği açısından önemli bir süreç olarak görüyoruz. Burada da Cumhur İttifakı olarak birlik ve beraberlik içerisinde milletimize ve devletimize hizmet etmeyi düşünüyoruz. Siyasetçinin tabi ki yeni yıl mesajı bu şekilde olacaktır.  Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.

BULUNDUĞUMUZ ORTAMI HAVALANDIRALIM VE KAPALI ORTAMLARDA UZUN SÜRE KALMAYALIM

Maalesef ciddi anlamda grip vakalara var. Salgın çok hızlı bir şekilde yayılıyor ve vakalarda çok ağır seyrediyor. Bunu özellikle de risk grubu için söylüyorum. Yaşlı ve kronik hastalığı olanlar için mutlaka grip aşılarını yaptırmalarını öneriyorum. Onun dışında da bireysel olarak korunmamıza dikkat etmemiz lazım. Uykuya, beslenmeye ve vitamin almaya dikkat etmek gerekiyor. Kalabalık yerlerden ve toplumlardan mümkün olduğu kadar uzak duralım. Toplu taşıma araçları, iş yeri gibi yerlerde maske kullanmak önemli bir katkı sağlayacaktır. Covid 19 salgını sırasında maske kullandığımız için gribal vakalara da faydası olmuştu. Bu konu da herkes özensiz davranıyor. Vakalarda hastalık çok uzun ve ağır seyrediyor. Günlerce iş gücü kaybına ve sosyal hayata etkileyen bir durum. Onun için herkesin özenli olmasına, hasta olduğu dönemlerde dışarıya çıkmamasına, evde dinlenerek bu dönemi geçirmesine onun dışında da tüm vatandaşlarımızı kapalı alanda maske kullanmaya davet ediyorum. Sık sık bulunduğumuz ortamı havalandıralım ve kapalı ortamlarda uzun süre kalmayalım.

BÜTÜN MİTİNGLERİMİZE ÇOK GÜZEL KATILIM SAĞLANIYOR

Sayın genel başkanımız mitingler yapıyor. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak yaklaşık 2 yıldır ciddi bir şekilde sahadayız. Önce bölge toplantıları yaptık. Arkasından 81 ilde toplantılar yaptık. Onun arkasından ilçe toplantıları yapmıştık. Bu toplantılarda hem Cumhur İttifakını anlatıyoruz hem de karşı ittifakın yaptıklarını, özellikle CHP ve HDP’nin yaptıklarını anlatıyoruz. Kimim kiminle işbirliği içerisinde olduğunu, CHP’nin HDP ile yakınlığını ve birlikte yol yürümesini anlatıyoruz. Bu arada da 4 Eylül’den itibaren Genel Başkanımız mitingler yapıyor. Mitingler çok coşkulu geçiyor. En son 18 Aralık’ta Mersin’de miting yaptık. Bütün mitinglerimize çok güzel katılım sağlanıyor. Mitinglerimiz devam edecek. Kış şartlarından dolayı ara veriyoruz ama bu devam edecek ve daha da artacak. MHP olarak ev ziyaretleri yapıyoruz. Komşularımızla hasbihal ediyoruz. Onların dertlerini dinliyoruz. Bir taraftan da esnaf ziyaretlerine başladık. Cumhur ittifakı olarak seçimlere kadar yoğun bir çalışma sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Emrah Özdemir