AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı (3)AK Parti Kahramanmaraş İl Danışma Meclis Toplantısı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlendi. İl Danışma Meclis Toplantısı’na AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, AK Parti eski milletvekilleri ve AK Parti İl Teşkilatı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından hazırlanan video klibin izletilmesiyle devam etti. Video klipte bu yıl hayatını kaybeden eski Milletvekilleri İmran Kılıç, Ali Sezal ve Cafer Tatlıbal’da anıldı. Toplantı da konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti’nin en büyük 2 hizmetinin vesayet sistemini kaldırması ve vatandaşlara özgüven inşaasını sağlaması olduğunu dile getirdi. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini AK Parti vizyonunun bir parçası olduğuna dikkat çeken Kurtulmuş, 2023 seçimleri öncesi dur durak bilmeden çalışacaklarını kaydetti.

HER DAKİKAMIZI GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRECEĞİZ

2023 seçimleri öncesi güçlü bir şekilde çalışacaklarını ifade eden Kurtulmuş, “Danışma meclisi toplantılarımız; sadece çalışmaları gözden geçirdiğimiz toplantıların ötesinde, bir araya gelerek birbirimize karşı sözleştiğimiz bir dayanışma toplantısıdır. Aynı yolda yıllarca yürüyen arkadaşların bundan sonrada beraber yürüyeceğimizi ilan ve ispat ettiğimiz toplantılardır. Bundan dolayı bu toplantıya emek veren bütün teşkilat mensuplarımıza çok teşekkür ediyoruz. Önceki dönem milletvekili ve il başkanı arkadaşları aramızda görmekten duyduğum memnuniyeti bildirmek isterim. Bu toplantımızın seçim çalışmaları öncesinde önemli bir adım olduğunu bildirmek isterim. Tabiri caizse kum saatini ters çevirdik ve kumlar artık yavaş yavaş akıyor. Ömrü olana 2023’ün Haziran’ı yarın kadar yakın zamandır. Bunun için kalan her dakikamızı, her saatimizi, her günümüzü çok daha güçlü bir şekilde değerlendireceğiz” diye konuştu.

VESAYET SİSTEMİNİN KALKMASI VE ÖZGÜVEN İNŞAASI

Kurtulmuş; “Kahramanmaraş’ta her 4 kişiden 3 tanesi Recep Tayyip Erdoğan demiş. Biz herkesin gönlüne girmek için çalışmaya devam edeceğiz. Siyasette nereden geldiğini bilmeyen, nereye gideceğini de unutur. Biz Türkiye’nin nasıl zorluklardan geçtiğini yakın zamanda yaşamış olan bir siyasi partiyiz. Türkiye 72 yıllık çok partili hayatında 5 tane darbe, çok sayıda darbe teşebbüsü ile karşı karşıya kaldı. Allah’a şükür, milletimizin iradesi ve Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla 15 Temmuz gecesinde Türkiye darbeler tarihini sona erdirdi. AK Parti’nin Türkiye’deki başarılarının üstüne 2 temel başarısını koyarım. Bunlardan bir tanesi sizlerin kararlı mücadelenizle vesayet dönemini sona erdirmiş olmasıdır ve milletin iradesinden başka hiçbir iradeye boyun eğmemesi, hiçbir iradeye eyvallah dememesidir. AK Parti’nin 2. büyük başarısı ise Türkiye’de özgüven inşaasını sağlamış olmasıdır. Yine önceden Türkiye’de herhangi bir konu gündeme gelse, “yapamayız, yaptırmazlar” derlerdi. Hatta yaptırmadılar. Nuri Demirağ’ı Türkiye’ni ilk yerli uçağının yapılmasını engelleyenler, TUSAŞ’a ilk harp uçağının yapılmasını engelleyenler Türkiye’nin karanlık zihniyetidir. 1961’de Devrim Arabaları’nı yaptırmayan yine aynı zihniyettir. Geldiğimiz noktada Samsun’da düzenlenen Teknofest’te sadece Hakkari’den 500 öğrencimiz bu yarışa girdi her şeyi yapabilecek olduğunu ortaya koydu. Türkiye’de geçmiş dönemlerde de tek başına iktidar olan hatta uzun dönem iktidarda kalan partiler vardı. Bugün adlarını bile hatırlamıyoruz, bu o insanların başarısız olduğunu anlamında değil, ulaşmaya çalıştıkları bir hedeflerinin, ideallerinin olmaması dolayısıylaydı. AK Parti’nin içinde olan insanlarda bu var. Her alanda güçlü olan Türkiye’yi kurmak için mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı (8)

6+1’LİK MASA İKTİDAR OLSAYDI...

Kurtulmuş, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “2023 hedeflerini AK Parti ortaya koydu, 2053 vizyonunu AK Parti ortaya koydu. 2071 hedeflerinden AK Parti bahsediyor. Niye bu hedefleri CHP ortaya koyamadı. Niye diğerleri koyamadı. CHP’ nin ve avanelerinin zihniyeti budur. Biz her gün sahadayız. Milletimiz bunlardan bir şey olmayacağını biliyor ve bunlara iktidar ihtimali vermiyor. Onlar adaylarını nasıl çıkarır, programlarını nasıl yazarlar bilmiyorum. Hiç kimseyi darıltmadan gücendirmeden sorun, 6+1’lik masa iktidar olsaydı, Ayasofya ibadete açılır mıydı? Bunlar iktidar olsaydı, bugün sahip olduğumuz İHA’larımıza sahip olabilir miydik? Bunlar iktidar olsaydı Türkiye bugün Dünya’da büyüyen 2. büyük ülke haline gelebilir miydi? Bu soruları vatandaşlarımıza sormamız gerekiyor.”

2023 SEÇİMLERİNDE KAHRAMANMARAŞ AK PARTİ’NİN EN ÇOK OY ALDIĞI 1. İL OLACAK

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ise; “Biz kimseyle kutuplaşmıyoruz. Kimseyi de ötekileştirmiyoruz. Bu bayrağa, bu vatana, bu toprağa, bu toprakta 1000 yıldan beri mücadelesini verdiğimiz değerlere saygı duymayan herkesle sonuna kadar kutuplaşmaya devam edeceğiz. Biz bu topraklar üzerinde Cumhurbaşkanımızın Türkiye İttifakı dediği; siyasi görüşü ne olursa olsun, aynı bayrağa, aynı vatana, aynı millete, ayın devlete saygıyla bağlı olan herkes bizim kardeşimizdir. Biz karşımızdaki siyasi rekabeti doğal bir siyasi olay olarak görürüz. Bizim karşı çıktığımız siyasi rekabet değildir. Bizim karşı çıktığımız düşmanlıktır. AK Parti ve Erdoğan düşmanlığıdır. Allah’ın izniyle 2023’te Kahramanmaraş Türkiye birincisi olacak. Uzun zamandır bunun mücadelesini veriyoruz” ifadelerini kullandı.

BİZ CUMHURBAŞKANIMIZIN; ‘KALKINMA YERELDEN BAŞLAR’ VİZYONUYLA ŞEHİRLERİMİZİ KALKINDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayretttin Güngör ise; “Cumhurbaşkanımızın ve onun liderliğinde AK Parti’nin çok önemli hizmetlere imza attığını biliyoruz. Bizlerde Cumhurbaşkanımızı örnek alarak şehirlerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Şunu biliyoruz ki; geçmişimizi ihmal ederek geleceğimizi inşa edemeyiz. Teşkilatıma yürekten teşekkür ediyorum. Bugün bizler bir şeyi yapıyorsak, hep beraber birlik içerisinde yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın çizmiş olduğu yolda ve AK Parti yerel yönetimler manifestosunda yer alan temel ilkeler çerçevesinde belediyelerimizle, teşkilatlarımızla bizde şehrimizi güzelleştirmeye çalışıyoruz. Geldiğimiz noktada çok önemli projeleri hayata geçirmeye başladık. Öncelikle kurumsal yapımızı güçlendirdik. Projelerimizi hazırladık. Hesap edemediğimiz bir pandemi ile karşılaştık. Bir de Dünya’daki emtia fiyatlarındaki artıştan ve tedarik zincirindeki aksamalar nedeniyle yaşadığımız olumsuz süreç oldu. Bugün geldiğimiz noktada çok önemli yatırımları ve projeleri ortaya koyduk. Şehrimizin her noktasında projeleri ihtiyaca göre hayata geçiriyoruz. İlçe belediyelerimizde de çok üst düzey koordinasyonla çalışıyoruz. Şehrimizin yapı stokunun önemli kısmının değişmesi gerekiyor. Altyapı, içme suyu ve kanalizasyon gibi yatırımlarımızda hatırı sayılır yatırımlar arasında yer alıyor. Yol ve asfaltında şehrimizde önemli bir ihtiyacın olduğunu biliyoruz. Bunları her geçen gün birer birer çözerek ilerliyoruz. Biz Cumhurbaşkanımızın; ‘Kalkınma yerelden başlar’ düsturuyla şehirlerimizi kalkındırmaya çalışıyoruz. Bütüncül planlarla çalışıyoruz” diye konuştu.

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı (12)

BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEKTİR

Hizmetlerinin devam edeceğini kaydeden Başkan Güngör; “12 Şubat Stadyumu’nu dönüştürüp, Hanefi Mahçiçek Stadyumu’nun yerine spor kompleksi yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Şehrimizin ulaşım altyapısını güçlendirmek için çalışmalarımız sürüyor. Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı’nı söz verdiğimiz gibi 90 günde açtık. Yarında inşallah Kanlıdere Köprümüzü hizmete açıyoruz. İmran Kılıç Köprümüzü de ay sonuna kadar hizmete açıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu hizmetlerimiz artarak devam edecektir” şeklinde konuştu.

2023 SEÇİMLERİNE KADAR ÇATLARCASINA KOŞACAĞIZ

AK Parti İl Başkanı Av. Fırat Görgel ise; “Cumhurbaşkanımız bu millete hizmet etme adına adeta gecesini, gündüzüne katarken, bizlerde teşkilatlar olarak onun azmine ve heyecanına layık olmaya çalışıyoruz. İl teşkilatı olarak göreve geldiğimizde üyelik sıralamasında Türkiye genelinde 22.sırada olan ‘Kahraman’ şehrimizi teşkilatımız sayesinde 5. sıraya taşıdık. Hepinize bu başarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Kahramanmaraş İl Teşkilatı olarak toplam üyemiz 200 bini buldu. Bugün Kahramanmaraş’ımızın her 4 ferdinden birisi AK Parti’nin üyesi durumundadır. Bugün 5. olan sıramızı önce 3. sıraya, daha sonrada liderliğe taşımayı hedefliyoruz. Sandık bazlı çalışmalarımızın bir etabını tamamladık. Şu an itibariyle Kahramanmaraş’ın 2 bin 592 sandığına hakimiz. Cumhurbaşkanımıza layık olmak için sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Bundan sonra da dur durak bilmeyeceğiz. Saha koordinasyon merkezimizi öncelikle il merkezimizde kurduk, daha sonrada tüm il merkezimizde aktif hale getirdik. Kahramanmaraş’ın her karışında AK Parti teşkilatları var. Bundan sonra da var olmaya devam edeceğiz. 2023 seçimlerine kadar çatlarcasına koşacağız. 2023 seçimlerinde de yeni destanlar yazmaya devam edeceğiz. 2002’den bu yana Kahramanmaraş’a 60 milyar TL yatırım yapıldı. Kahramanmaraş’ın her karışında Ak Kadroların eseri var desek abartmış olmayız. Tüm Dünya’yı kasıp kavuran ekonomik krizden bizlerde etkileniyoruz. Cumhurbaşkanımız ve ekibi sayesinde ne memurunu, ne işçisini, ne çiftçisini, ne emeklisini bu krize ezdirmedik, bundan sonra da ezdirmeyeceğiz. 3 Kasım 2002’den beri birçok sorunu çözdüğümüz gibi küresel krizi de o şekil atlatacağız. Zihni Yunan’a esir olmuş, kalbi batıya atan muhalefete rağmen inşallah bu savaştan galip geleceğiz. Bugün bizdeki muhalefetin vatan, millet kaygısı yok. Tek dertleri AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek. Bugün bu salon bir kez daha gösteriyor ki bu sevdalarından bu kez de yenik ayrılacaklar” ifadelerini kullandı.

KAN BAĞIŞI MERKEZİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI KAN BAĞIŞI MERKEZİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Haber: Burak AlkayaAK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı (2)

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı (21)AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı (1)AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı (19)