Gazetemizin dünkü sayısında gündeme getirdiğimiz “Portatif Tribün hayal mi oldu?” başlıklı haberimiz üzerine Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yazılı bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Çelik tribünün istisnai bir yapı olması, hesap, proje ve çizim işlemlerinin detaylı bir şekilde İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından incelenmesinden dolayı proje onaylanana kadar şantiye çalışmaları durdurulmuştur” denildi.

FİRMA ÇELİK PROJELERLE ALAKALI REVİZE TALEBİNDE BULUNDU

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: 03.06.2022 tarihinde ihalesi yapılan Kahramanmaraş 12 Şubat Stadyumu Çelik Tribün Yapım İşi 27.06.2022 tarihinde sözleşmeye bağlanmıştır. Söz konusu işin yapım süresi 150 takvim günü, yer teslimi 05.07.2022 ve iş bitim tarihi de 02.12.2022 tarihi olarak belirlenmiştir. Tribün yapım işini üstlenen firma temel imalatları devam ederken çelik projelerle alakalı revize talebinde bulunmuş ve idare tarafından yapılan incelemede; revizyon taleplerinin değerlendirilmesinin uygun olacağına karar verilmiştir. Tribün gibi yoğun insan kullanımı ile dinamik yükleri çok değişken olan, ayrıca kar ve rüzgâr yüklerine maruz kalan yapının 2022 yılı kışında oluşan yoğun kar yağışları da göz önüne alındığında statik çözümlerin tekrardan işin uzmanlarınca incelenmesi gerektiğine karar verilmiştir.

Başkan Güngör; “Özel Gereksinimli Kardeşlerimizin Yanındayız” Başkan Güngör; “Özel Gereksinimli Kardeşlerimizin Yanındayız”

PROJE ONAYLANANA KADAR ŞANTİYE ÇALIŞMALARI DURDURULDU

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından yapılan inceleme neticesinde; çelik projenin revize edilmesinin uygun olacağı rapor edilmiştir. Bu nedenle İstanbul Teknik Üniversitesi danışmanlığında 12 Şubat Stadyumu çelik tribün projesinde revize çalışmalarına geçilmiştir. Çelik tribünün istisnai bir yapı olması, hesap, proje ve çizim işlemlerinin detaylı bir şekilde İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından incelenmesinden dolayı proje onaylanana kadar şantiye çalışmaları durdurulmuştur. Yeni revize proje İstanbul Teknik Üniversitesi onayına sunulmuş olup onaylı projenin yüklenici firmaya teslimi ile süreç devam edecek ve çelik tribün yapım inşaatı tamamlanarak hizmete sunulacaktır.