Kahramanmaraş Havalimanında ILS cihazı arızası nedeniyle uçakların iniş kalkış sorunu günden güne büyümeye  devam ederken, Batı Asya Araştırmaları Enstitüsü (BAAE) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaparak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi.

Haber Detay-2

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN BU VEKİLLERİN BUNU ÇÖZEBİLECEĞİ YOK

Cumhur ittifakının kalesi olan Kahramanmaraş’ta iş işten geçmeden bu sorunun çözülmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, “Bu şehir Cumhur ittifakının kalesi olan bir şehir. Ama bu vekillerle devam edilecekse şehrin hali ancak bu kadar olacak ve sonuç bir felaket olacak. İş işten geçmeden bu vekillerin bunu çözebileceği yok. Siz çözebilirsiniz bu işi Sayın Cumhurbaşkanım. Sayın Cumhurbaşkanım bunları yazmaktan hicap duyuyorum. Ama bilin istedim ve artık yeter dedim. Bıçak soksan gölgeme sıcacık kanım damlar. Dön de bir bak ülkeme başsız, başsız adamlar” ifadelerini kullandı.

Haber görseli

Yazıcıoğlu davasında beraat kararı istinafta bozuldu Yazıcıoğlu davasında beraat kararı istinafta bozuldu

SAVAŞ UÇAĞI YAPAN BENİM ÜLKEM BİR CİHAZI BULUP TAKAMIYOR MU?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na da çağrıda bulanan Yardımcıoğlu, “Sayın bakan bey. Bu ILS cihazı her ne ise bir an önce çözülsün lütfen. Savaş uçağı yapan benim ülkem bir cihazı bulup takamıyor mu? Bu nasıl bir beceriksizlik böyle. Bu nasıl bir umursamazlık böyle. Bu  şehir aziz ülkemin 16. büyük ekonomisi. Lütfen sorunu çözün. Kime, nereye, ne zaman ve niçin bakıyorsunuz bilemiyorum ama Maraş'a bakmadığınız ve/veya bakamadığınız kesin. ILS cihazı konusu ne zaman çözülecek? Nasıl bir aygıt bu? Ve artık yeter.”