2023 seçimlerine teşkilatlarını güçlendirerek girmeyi amaçlayan İYİ Parti, kurultay çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Parti seçim takvimi çerçevesinde daha önce  İlçe kongrelerini tamamlayan İYİ Parti Kahramanmaraş teşkilatı, 7 Ocak Cumartesi günü İl Kongresini gerçekleştirecek. 3 yıldır İYİ Parti İl Başkanlığını sürdüren mevcut Başkan Ahmet Çabukel, 2023 yılında yapılacak olan Milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olması nedeniyle İl Başkanlığına tekrar aday olmazken, mevcutta İl Başkan Yardımcılığını yapan Süleyman Tekerek, İl kongresinde aday olacak. Tekerek Kongre öncesi İl Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 7 Ocak Cumartesi günü yapılacak olan İl Kongresinde aday olduğunu açıkladı.IMG_0026-2

TÜM DAVA ARKADAŞLARIMA ÇIKACAKLARI VE ÇIKMIŞ OLDUKLARI BU YOLDA BAŞARILAR DİLERİM

İlçe Başkanlarının ve partililerinde hazır bulunduğu toplantıda konuşan İl Başkanı Ahmet Çabukel, “Hem Kahramanmaraş’ta hem Türkiye’de belki de son 40 yılın en demokratik şölenine hep beraber şahit olacağız” dedi. Çabukel, “Bildiğiniz üzere İYİ Parti tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da demokratik olarak ilçe kongrelerini tamamlamış durumda. Artık sırada il başkanlığı seçimi var. İl başkanlığı seçimlerinde güzel bayrak değişimleri yapılacağını düşünüyorum. Bu minvalde de kısmet olur bir aksilik çıkmazsa önümüzdeki genel seçimlerde aday adayı olmayı planlıyorum. Aday adayı olmayı planlamam sebebiyle de il başkanlığına aday olmayacağım. Bu anlamda bugüne kadarki yapmış olduğu desteklerden dolayı kıymetli dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Saygı değer dava arkadaşlarım bu bir demokratik bir bayrak yarışıdır. Burada hangi arkadaşımız bu bayrağı en yukarı taşımak istiyorsa onun gayreti, delegelerimiz teveccühü neticesinde bir kardeşimiz o bayrağı üstlenecek ve diğer kardeşlerimizde onun etrafında bir araya gelecektir. Demokrasi bu demektir. Hem Kahramanmaraş’ta hem Türkiye’de belki de son 40 yılın en demokratik şölenine hep beraber şahit oluyoruz. Bu anlamda kıymetli dava arkadaşlarımdan il başkanı olmak isteyen kardeşlerimiz ve il yönetiminde bulunmak isteyen kardeşlerimiz mevcuttur. Tüm dava arkadaşlarıma çıkacakları ve çıkmış oldukları bu yolda başarılar dilerim. İnşallah demokratik olarak seçilen başkanımıza da bir şey söylemek isterim; Herkesi kucaklayın, partimizin kendi iç demokratik hesaplaşması neticesinde bir araya getirin insanlarımızı, kardeşlerimizi kol kola verip uzun meşakkatli öncelikle genel seçim akabinde yerel seçimi çıkarmak için şimdiden başarılar diliyorum. Süleyman Tekerek başkan adayımıza da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

BAYRAĞI DAHA YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ

İl Başkan adayı Süleyman Tekerek ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türkiye’nin yarınlarının daha güvenli, daha huzurlu, daha iyi olabilmesi için ilçe başkanlarımız, il teşkilatlarımız ve tüm üyelerimizle omuz omuza vererek neferi olmaktan onur duyduğum partimizi iktidar, sayın genel başkanımızı başbakan yapana kadar çalışacağız. En az üç milletvekili büyükşehir belediye başkanlığı da dâhil olmak üzere ilçe belediyelerini kazanmak her köşesini ezbere bildiğim güzel şehrimin hak ettiği değeri görmesi için çok başarılı bir il başkanlığından ve yönetiminden devir almaya aday olduğumuz bayrağı daha yukarılara taşıyacağız. İYİ Parti’ye ve sayın genel başkanımıza inanarak, güvenerek verilen her oyun takipçisi olacağız. Üç buçuk yıldan beri il başkan yardımcılığı görevini yürütüyorum, İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkan adaylığımı huzurlarınızda ilan ediyorum.”

Haber: Emrah Özdemir