14 Şubat Sevgililer Günü, çiftlerin birbirlerine hediye aldığı özel bir gün olarak kutlanıyor. Farklı hediyelerin yanı sıra Sevgililer Günü’nün olmazsa olmazı çiçekler de en çok tercih edilen hediyeler arasında bulunuyor. Kahramanmaraş’ta bir gül tanesinin çiçekçilerde şu anda ortalama fiyat 50-60 TL bandında seyrediyor.

Sevgililer Gunu Cicekleri Sevgililer Gunu Icin Cicek 1920X1080

Kahramanmaraş’ta Uçak Parçası Üretim Tesisi açılıyor Kahramanmaraş’ta Uçak Parçası Üretim Tesisi açılıyor

ÇİÇEKÇİLERDE HAREKETLİLİK BAŞLADI

Hal böyleyken 14 Şubat Sevgililer Günü’nün yaklaşmasıyla çiçek piyasasında da hareketlilik başlıyor. Şu an 50-60 TL fiyatla satılan gülün tanesi 14 Şubat Sevgililer Günü’nde aynı olmayacak. Bu kapsamda 14 Şubat’ta gülün tane fiyatı ortalama 80-90 TL’den satışa çıkacak. Kişilerin kendi tercihlerine göre yaptırdıkları gül demetinde fiyat tane hesabına göre belirlenirken, içerisinde 6 adet gül bulunan demetin ortalama fiyatı 500-550 TL arasında değişecek.

PAPATYA VE ÇİÇEK FANUSLARI DA TERCİHLER ARASINDA YER ALIYOR

Aynı zamanda 14 Şubat’ta en çok tercih edilen bir başka hediye de çiçek fanusları olarak karşımıza çıkıyor. Çiçek fanuslarının da fiyatı 300 TL ile 700 TL arasında değişiklik gösterecek. Gül sevmeyenlerin ise en çok tercih ettiği kategori olan papatya serisinin küçük bir demeti de 150-200 TL arasında değişiklik gösterecek.  

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN