Videolu Haber Psd-2

AK Parti binası yanında toplanan Orta HasarBina Mağdurları sorunlarını uzun süredir çözüme kavuşturulmamasından dolayı düdüklü eylem gerçekleştirerek, basın açıklamasında bulundular. Orta Hasarlı Bina Mağdurları Platformu adına basın açıklamasını platform sözcüsü yaptı. Yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

BİZLER ARTIK SORUN DEĞİL ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

“6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı, tedavi süreci devam edenlere de acil şifalar diliyoruz. Bizler Orta Hasarlı ve uygun olmayan alan mağdurları platformu olarak yetkililerimizden depremzede mağdurlarının bir an önce yaralarının sarılmasını ve sıcak yuvalarına kavuşturulmasını istiyoruz. Artık kış şartları geldi. İnsanlar halen konteynırlarda başka şehirlerde yüksek kira ödemekle birlikte evlerde perişan edilmektedir. Artık dayanma gücümüz kalmamış, deprem değil, devlet kurumları tarafından mağdur olmaya başlanılmıştır. Yetkililerin yalanları ayyuka çıkmış 10 ayı geçkin süredir yapıldığı iddia ettikleri çalışmalar daha iki hafta önce başlamakla birlikte hala bir sonuca ulaştırılmamıştır. Bu tamamen kurumların devlet ciddiyetinden uzak ve samimiyetsiz olduklarının açıkça ifade etmektedir. Bizler artık sorun değil çözüm bekliyoruz. Devlet kurumlarının yapmış olduğu çalışmaların yakın takipçisiyiz. 17 gün içerisinde yapılan bu çalışmaların 10 ay boyunca neden yapılmadığını depremzede olan bu halkın neden bu kadar mağdur edildiğini sormak istiyoruz.

I M G 0440

KİMSE DEPREMZEDELERİN ÜZERİNDEN PRİM YAPMAYA ÇALIŞMASIN

Bu zamana kadar bizleri oyalamalarının sebebi nedir? Uygun olmayan alanla ilgili kamuoyunda saklanan yeni bir proje mi vardır? Bu alan kim söz verilmiştir? Hangi iş adamına rant edilecektir? Eğer bu şekilde iddialar yoksa neden hala vatandaşa çözüm verilmemektedir? Bizler kimsenin egolarının tahmincisi değiliz. Kimse depremzedelerin üzerinden prim yapmaya çalışmasın. Bilimsel olarak taraması yapılmış fay kazıları yapılmış çalışmaların bir an önce raporlanıp alan üzerindeki saçmalığın bir an önce sonlandırılması gerekmektedir. Bizler bu yolda platform olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız ve yapacağız. Yapılan her çalışmanın takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Depremzede kadınlar, yaptıkları ürünlerle hem kazanç sağlıyor hem de sosyalleşiyor Depremzede kadınlar, yaptıkları ürünlerle hem kazanç sağlıyor hem de sosyalleşiyor

I M G 0439

KAHRAMAN İLİMİZE OLAN VEFA BORÇLARININ ARTIK BİR AN ÖNCE ÖDENMESİ GEREKİYOR

Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde bize yapılanları unutmayarak o sandıklara gideceğiz. Kahraman ilimize olan vefa borçlarının artık bir an önce ödenmesi, bu insanların yıkılan güveninin geri kazanmaları gerektiğini bir kez daha bildirmek isteriz. Yerel ve ulusal siyasetçilerimize ve kamu yöneticilerimize bir an önce ciddiyete ve samimiyete davet ediyoruz. Büyükşehir Belediyesinin aldığı dilekçelere istinaden yapacağı bina kontrol çalışmalarının bir an önce uygulamaya konularak ruhsatların verilmeye başlanması en büyük beklentimizdir. İl ve ilçe belediyelerimizin bir an önce 11 aya yakın süredir almaktan kaçındıkları sorumlulukları almaya davet ediyoruz. Unutulmasın ki bizim eylemlerimiz, sorunlarımız bitene tek bir mağdur kalmayana kadar devam edecektir” şeklinde açıklamalarda bulunuldu.

I M G 0441

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN