31 Mart Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerde Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde 229 bin 112 seçmen oy kullanırken yüzde 40,70’lik oranla 88 bin 466 oy alan AK Parti adayı Hanifi Toptaş, seçimi önde tamamlayarak yeni belediye başkanı seçilmişti. Seçimlerin tamamlanmasının ardından kazanan adaylar, görevlerine başlamak üzere mazbatalarını almaya başlarken Toptaş’ta Kahramanmaraş Adliyesi’nde düzenlenen törenle mazbatasını alarak yeni görevine başladı. Mazbata töreninin ardından Onikişubat Belediyesi’nde devir teslim töreni düzenlendi.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 17.00.47 (3)

BİR HANİFİ GİDER, DİĞER HANİFİ GELİR

10 yıldır Onikişubat Belediye Başkanlığı görevini yürüten Hanefi Mahçiçek devir teslim töreninde, Toptaş’a görevinde başarılar dileyerek; “10 yıldır şehrimize ve Onikişubat ilçemize çok ciddi projeler kazandırdık. Değerli Hanifi Toptaş başkanımızda bu projeleri çok daha iyi yerlere taşıyacaktır. Bu bir bayrak yarışı, bizden çok daha iyi hizmetler yapacağından eminim. Bir Hanifi gider, diğer Hanifi gelir. Kendilerine ve ekibine bu güzel görevde başarılar diliyorum, seçimin kazanılmasında da tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızı da yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Ekran Görüntüsü 2024 04 05 173152

ONİKİŞUBAT’A YENİLİKLER VE GÜZEL HİZMETLER KAZANDIRMA ZAMANI

Mazbatasını alarak Onikişubat Belediye Başkanlığı görevine başlayan Hanifi Toptaş ise şu sözleri kaydetti; “31 Mart seçimlerinde bizlere destek veren, oy veren ve bizi bu göreve layık gören herkse teşekkür ederiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çıkmış olduğumuz bu yolda Onikişubat ilçesini kazanarak süreci tamamladık. Şimdi ise şehrimize ve ilçemize yenilikler, güzel hizmetler kazandırma zamanı. Depremin yaraladığı şehrimizi sosyal donatılarla, altyapı çalışmalarıyla, daha yaşanılabilir hale getireceğiz. Bu millete hizmet etme noktasındaki kararlığımızı bir kez daha kanıtlayacağız.”

Whatsapp Image 2024 04 05 At 17.02.58

Editör: Çağatay Gedik