Pençe Kilit Operasyonu kapsamında Fırat Kalkanı Harekatı Bölgesinde şehit olan Kahramanmaraşlı Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’un şehadet haberinin ardından vasiyeti de ortaya çıkmıştı. Şehit Horoz; “Eğer şehit olursam Afrika ülkesine su kuyusu açtırmanızı rica ediyorum” dediği video yürekleri dağlamıştı.

Whatsapp Image 2024 07 04 At 16.04.04

Şehidin vasiyetini öğrenen yetkililer harekete geçerken, Onikişubat ilçesinin muhtarları da toplanarak Şehit Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’un vasiyetini yerine getirdi. Bu kapsamda muhtarlar Madagaskar’a Kahramanmaraşlı Şehit Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’un adına su kuyusu açtırdılar.

Whatsapp Image 2024 07 04 At 16.04.05 (1)

MADAGASKAR'DA ONİKİŞUBAT MUHTARLARI OLARAK ŞEHİDİMİZ ADINA SU KUYUSU AÇTIRDIK

Onikişubat ilçesinin muhtarları konu kapsamında şu açıklamalarda bulundu; “Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak, sınırlarımızın güvenliğini sağlamak ve Aziz milletimizin refahı için Fırat Kalkanı Harekatı Bölgesinde, Pençe-Kilit Operasyonu Kapsamında; arama-tarama faaliyetleri sonucu bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada kahramanca çarpışarak, şehit olan hemşehrimiz Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz'un vasiyeti üzere Madagaskar'da Onikişubat Muhtarları olarak şehidimiz adına su kuyusu açtırdık. Mehmetçiğimiz bizler için cansiperane vatanımızın bütünlüğünü savunurken bizlerde milletçe şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıratlarını yaşatmak ve ilelebet korumak için gayret ve özen göstermeliyiz. Bu vesileyle şehit olan Mehmetçiklerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Mekanları cennet, Makamları Al'i olsun.”

Whatsapp Image 2024 07 04 At 16.04.05

Editör: Melisa Türkmen