31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Yerel Seçimlerine 45 gün gibi kısa bir süre kaldı. Adaylar, bu süreçte saha çalışmalarına hız kazandırırken, sık sık vatandaşlarla da bir araya geliyorlar. Kahramanmaraş’ın en büyük ilçesi olan Onikişubat’tan AK Parti’nin Belediye Başkan adayı olarak belirlenen İnşaat Mühendisi Hanifi Toptaş, halkın nabzını yoklamaya devam ediyor. Seçim çalışmalarını esnaf ziyaretleriyle sürdüren Toptaş, bu sefer bölgenin en gözde caddelerinden olan İsmet Karaokur Bulvarı üzerinde bulunan esnaflarla bir araya geldi. Ziyaretler sırasında esnafların karşılaştığı sorunları dinleyerek, çözüm önerilerinden bahseden Toptaş, şehirdeki ticaretin canlanması için atılacak adımlara ilişkin projelerine de değindi. Ziyaretlerini AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ile sürdüren Toptaş, sandık başında vatandaşlardan destek beklediğini de ifade etti. Öte yandan, esnaflar da ziyaretlerden memnuniyetlerini dile getirerek, Onikişubat adayı Toptaş’ın samimiyetinden ve ilgisinden memnuniyet duydular.

I M G 7963

BEKLENTİLERİ DİNLİYORUZ BU DOĞRULTUDA PROJELERİMİZİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ

Vatandaşların gelecek yarınlar için beklentilerini dinleyerek çözüm odaklı çalıştıklarını ifade eden AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanifi Toptaş; “Yüzyılın şehirlerini oluşturma hedefiyle çıktığımız bu yolda seçim çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Esnaf ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. İsmet Karaokur Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren esnaflarımızla bir araya geldik. Burası aynı zamanda Akif İnan Mahallesi. Benim de ikamet ettiğim, dolayısıyla iyi bildiğim bir bölge. Tabii tüm şehirlerin kendine ait sorunları olduğu gibi bizim şehrimizinde, ilçelerinin mahallelerinin, caddelerinin ve sokaklarının bile sorunları, sıkıntıları var. Özellikle Alparslan Türkeş ve İsmet Karaokur Bulvarı deprem sonrası süreçte ticari potansiyelin arttığı bizim için hakikaten çok önemli iki cadde. Esnaflarımız bizi sıcak karşılıyor. Bizlerde, sıkıntılarını, problemlerini çözmek için çalışıyoruz, gelecek yarınlar için bizden olan beklentilerini dinliyoruz. Tüm bu istek ve şikayetler doğrultusunda inşallah projelerimizi geliştireceğiz ve şekillendireceğiz” sözlerini kaydetti.

I M G 7951

ADAYLARIMIZA GÜZEL BİR TEVECCÜH VAR

Saha ziyaretlerinde olumlu tepkilerle karşılaştıklarını söyleyen AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Onikişubat Belediye Başkan adayımız Hanifi Toptaş’la birlikte il teşkilatından ve ilçe teşkilatından arkadaşlarımızında katılımıyla esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Hal hatır soruyoruz. İlçemizin farklı bölgelerinde farklı esnaf gruplarına, sivil toplum kuruluşlarına, mahalle toplantılarına olmak üzere hemşehrilerimizle sık sık bir araya geliyoruz. Onların tavsiyelerini, eleştirilerini, önerilerini, istek ve taleplerini dinliyoruz. Bu noktada inşallah bugünden yapılması gereken, seçimden sonra yapılması gereken ne varsa planlamasını yapıyoruz, hep beraber konuşup istişare ediyoruz. Şunu çok açık bir şekilde söylemeliyiz. Hem ilçe belediye başkan adayımız Hanifi Toptaş için hem büyükşehir belediye başkanı adayımız Fırat Görgel için vatandaşlarımızın güzel bir teveccühü var. Bu noktada bu ziyaretlerimiz bizleri motive ediyor. ‘İnşallah yine siz yapacaksınız, şehrimizi yine siz ayağa kaldıracaksınız’ diyorlar. Biz de bunun görev ve sorumluluğuyla, bunun bilinciyle daha çok ve dikkatli çalışmaya gayret ediyoruz. İnşallah milletimiz yine 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nın hem belediye meclis üyeliğinde, hem ilçe belediye başkanlığında, hem de büyükşehir belediye başkanlığında destek olarak görev ve sorumluluğu inşallah verecekler. Biz de o bilinçle milletimize, ilçemize, ilimize hizmet etmeye inşallah devam edeceğiz. Allah'ın izniyle bize güvenmeye devam etsinler. Biz de onlara inşallah hizmet yolunda durmadan, yorulmadan devam etmeye çalışacağız.”

S1950001

Editör: Didem Kayabaşı