Aklımızın bu kadar karışık olduğu vakitler var mıydı? Hangi konular derseniz buna verilecek cevaplar hayli fazla. En büyük sorununuz ne? İşte buradan başlamak şart. Büyük olan dert hayatımızın kaosu olmasın?

Millet olarak ne gibi sorunlar yaşıyoruz. En başta BEKA sorunu yaşadığımız söylenirdi bir vakitler bu mevzu şimdilerde pek dile getirilmiyor acaba bu konu hakkında çok mu ileri gittikte şimdilerde mevzu unutuldu.

Sınırlarımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan küresel terör kantonluğu hakkında ne demeli. Savaşın milletimizi getirdiği yerde epey söyleyeceklerimiz var buna tarih şahit. Sahada kazandığımız savaşlar masada nasıl bir şekil alıyor onu da bilenler bilmeyenlere anlatsın.

Metafizik konularda en büyük değerlerin başında gelirken bu önemli olgu meczup ve aklı bir karış yukarıda olanlara bırakılmış ki gel de yanma.

Yasalar, anayasa konusu yüzyılı aşan bir çerçeve ne yapmak istediğimizi bir türlü bilmiyor dahası bu anayasa mevzu hakkında meydana getirilen anafordan mevcut yapımızda zarar alıyor. Yeni bir anayasaya mı ihtiyaç var yoksa yeni bir insan modeline mi?

Adalet dünyanın bitmek bilmeyen girdabı acaba buradan kimler kendi düzenlerini kurarak neler kazanıyor? Sorular bitmek bilmeyen cevaplarla hayatımızı kuşatmış durumda. Adaleti hak etmek gibi bir durum olmasın bu yaptıklarımız.

Bilgi konusu yazıp duruyoruz şimdi bu günlerde yeni bir müfredat da hazırlandı ki olup bitenleri görmek için bir nesli daha gözden çıkarmamız gerekiyor. Sosyal olayların deneme yanılma durumunun bedeli çok ağır. ÜÇ BUÇUK MİLYON gencimizin üniversite sınavını girdirilmesinin hesabını kim verecek bu aziz millet böyle bir imtihanı ne yazık mahşer yerinde bile göremeyecek. Nerede hata yapıldığı ortada iken ağır bedeli aile ve gençlerin sırtına yüklemek aymazlık değil de nedir! Bilgi sıralamasında hangi bilgi türlerinin nerede olduğu hakkında malumatı bile olmayan binlerce vatan evladı sözüm ona bilgi karabasanı ile cehalete mahkum edilirken bunda kasıt aramamak mümkün mü?

Türk toplumu sözde bilgi ile cehalet ve kaosu yaşamaya zorlanırken birileri bunun keyfini nasıl da çıkartıyor.

Cehalet bilginin yolu yapılmışken milletimizin imtihanı biter sanmayın!