Nou CampGençlik ve Spor Bakanlığı ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ortalığında kente 15 bin kişilik kapasiteli yeni bir stadyum kazandırılması için Hanefi Mahçiçek Stadyumu geçen yıl yıkılmıştı. Kahramanmaraşlı futbolseverlerin sabırsızlıkla beklediği yeni stadyum için ihaleye geçen yılın Kasım ayında çıkılmıştı. İhaleye hiçbir firmanın girmemesi üzerine ihale sonuçlanamamış ve kente yapılacak yeni stadyum başka bahara kalmıştı.Ekran Görüntüsü (24)

YENİ İHALE 1 ŞUBAT’TA YAPILACAK

Yeni ihalenin ise 1 Şubat 2023 Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacağı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) yayımlandı. Kahramanmaraş’a yapılacak olan stadyum için bu olaylar yaşanırken; dünya devi Barcelona Futbol Kulübü’nün Nou Camp Stadyumu’nun 900 milyon avroluk maliyetli restorasyon işi ihalesini Türk şirketinin alması, Kahramanmaraşlı futbolseverlere “Kahramanmaraş’a yapılacak stadyumunun ihalesine girecek firma yok mu?” sorusunu sordurttu. Kahramanmaraşlı futbolseverler, Şubat ayında yapılacak ihalenin sonuçlanmasını ve stadyumun bir an önce temelinin atılıp yapımına başlanmasını bekliyor.

Kahramanmaraşlı dağcılar, doğa yürüyüşü sırasında mağara keşfetti Kahramanmaraşlı dağcılar, doğa yürüyüşü sırasında mağara keşfetti

Haber: Ömer Harmankaya