Ekran Görüntüsü 2024 03 20 180016

Yerel seçimlere kısa bir zaman kala Kahramanmaraş’ta da heyecan dorukta. Seçim öncesi özellikle deprem bölgelerine pozitif ayrımcılık tanıyarak ziyaret gerçekleştiren Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler Kahramanmaraş’a geldi. Valilik başta olmak üzere çeşitli yerleri ziyaret ederek Kahramanmaraş için yoğun bir program hazırlayan Bakan Güler, son olarak Onikişubat ilçesine gelip Uzun Çarşı’yı gezdi. Onikişubat’ın parlayan incilerinden biri olan Uzun Çarşı’daki esnafları ziyaret eden Bakan Güler, vatandaşlarla da hasbihal etti. Kahramanmaraş halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, gençleri de unutmayarak yine Uzun Çarşı’da AK Parti Gençlik Kollarıyla buluştu. Gençleri önemsediklerini ve askerlerin hep Kahramanmaraş’tan çıktığını belirten Bakan Güler, onlardan gelen soruları yanıtlayarak beklentilerini dinledi.

Ekran Görüntüsü 2024 03 20 180056

TUSAŞ’TAN VE BİLİM MERKEZLERİNDEN GENÇLER YARARLANACAK

Kahramanmaraş’a deprem zamanı da içinde olmak üzere daha önce de birkaç kez geldiğini belirten Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler; “Sayın Cumhurbaşkanımızın da önderliğinde TUSAŞ Havacılık Fabrikası’nın açılışı yapıldı. Kahramanmaraş’taki genç kardeşlerimize yepyeni bir ufuk açılıyor. Dolayısıyla gelecekte inşallah havacılıkla ilgili çok daha ileriye gidecek ve yepyeni bir nesil havacılıkla büyüyecek. Buradan başlayarak inşallah Ankara’ya da gelecekler ve çalışacaklar inşallah. Bunun yanı sıra Bilim Merkezleri de var, bunlar birbirlerini tamamlayan tesisler. Bilim merkezi kurulduktan sonra da birçok gencimiz faydalarından yararlanacak.

KAHRAMANMARAŞ GÜÇLÜ BİR VİLAYET

Deprem bölgelerine pozitif ayrımcılık tanıyoruz. Kahramanmaraş güçlü bir vilayet. Bizim silahlı kuvvetlerimizin de yüzde 25-30’u Kahramanmaraşlı, yüzde 10’u Hatay, yüzde 5-10’u Osmaniye derken tabii ki pozitif ayrımcılık tanınıyor. Biz Kahramanmaraşlı evlatlarımızdan çok memnunuz. Hepsi ayrı bir kahraman, hepsiyle çalışmaktan gurur duyuyoruz. Bu saydığım bölgelerden gelen arkadaşlarımızın hepsi öncelikli olarak tercihimizdir.

Ekran Görüntüsü 2024 03 20 180030

ÜLKEMİZ SON 20 YILDA HIZLI GELİŞİYOR

Ülkemizin son 20 yıldaki hızlı gelişimi çevredekileri rahatsız ediyor ve bunlar terör gibi etmenleri kullanarak bizim gücümüze ve kattıklarımıza mani olmaya çalışıyorlar. Dolayısıyla Türkiye’nin her bakımdan güçlü olma gibi bir mecburiyeti var çünkü bunların sonu gelmez. Ülkemiz güçlü her şeyimiz var. Paramız var yiyeceğimiz var her şeyimiz var” dedi.

Editör: Çağatay Gedik