Türkiye’de sayısı az olan Sigorta Brokerliği Firması’nı Kahramanmaraş’ta ilk kez hayata geçiren Bekir Kılıç, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Magarsus Sigorta Brokerliği A.Ş. ile vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Kahramanmaraşlı vatandaşlara sunduğu kaliteli hizmetle yeniliklerden ve güncel bilgilerden vatandaşları haberdar eden Kılıç bu kez de Bina Tamamlama Sigortası hakkında değerlendirmelerde bulundu. 13.06.2024 tarihinde şartları güncellenen Bina Tamamlama Sigortası hakkında vatandaşları bilgi sahibi yapan Magarsus Sigorta Brokerliği A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kılıç, bu güncellemelerle Bina Tamamlama Sigortasının geniş bir yelpazeye açıldığını belirtti.

MAĞDURİYET İHTİMALİ SIFIRA YAKINDIR

Şartları güncellenen Bina Tamamlama Sigortası hakkında değerlendirmelerde bulunan Magarsus Sigorta Brokerliği A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kılıç; “Bina Tamamlama Sigortası, özellikle 6 Şubat depremlerinden sonra bu bölgede oluşan kentsel dönüşüm-yerinde dönüşüm dediğimiz projelerde arsa ve ev sahiplerini rahatlatacak çok özellikli bir sigorta poliçesidir. Bununla birlikte aynı zamanda müteahhit firma içinde çok kıymetli bir poliçe olmakla birlikte hem finansal anlamda bir koruma hem de sıfıra yakın bir mağduriyet oluşma ihtimali vardır.

BİNA TAMAMLAMA SİGORTASI, TÜM TARAFLARI KORUR VE GARANTİ ALTINA ALIR
Bina Tamamlama Sigortası; arsa sahipleri, sözleşme ile müteahhit firmadan ev alanlar, kentsel dönüşüm-yerinde dönüşüm yöntemi ile ev yaptıranlar ve müteahhit firmayı aynı anda koruyan ve mağdur etmeyen muhteşem bir sigorta poliçesidir. Poliçenin kapsamına baktığımızda, müteaahit firmanın mali yapısının bozulup inşaatı bitirememesi durumunda, vefatı durumunda, yaşanabilecek deprem, sel, su baskını, toprak kayması, yıldırım, dolu vb. doğal afetler sebebiyle inşaatın tamamlanamaması durumunda sigorta poliçesi devreye girerek hem projenin tamamlanması hem de maliklere kira desteği vermesi ile ön plana çıkıyor. Arsa sahipleri yada yerinde dönüşüm yöntemiyle işlerini müteahhit firmaya verecek olan vatandaşlar firmanın mali yeterlilik gücünü de,  sigorta şirketleri müteahhit firmaya bu poliçeye düzenlemeden önce mali yapısını analiz edeceği için bu poliçeyi satın alabilme yetkinliği bulunmayan firmayı da bu şekilde tespit edebilirler. Müteaahit firma, arsa sahibi ve sözleşme ile ev, işyeri satın alan yada evini işyerini kentsel dönüşüm ile müteahhit firmaya veren olmak üzere tüm tarafları koruyan ve garanti altına alan bina tamamlama sigortası için Magarsus Sigorta Brokerliği A.Ş. ile iletişime geçtiğiniz takdirde en doğru şekilde yardımcı olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı.    
 

Editör: Melisa Türkmen